Eskişehir Gezilecek Yerler Ve Konaklama Seçenekleri

0

Son yılların en popüler seyahat lokasyonlarından biri olan Eskişehir, aynı zamanda Türkiye İç Anadolu Bölge’sinin en gelişmiş kentlerinden biridir. Bu nedenle Eskişehir otel alternatifleri yönünden oldukça zengindir. Sadece hafta sonu konaklama yaparak dahi bu güzide şehri baştan başa gezebilir, keyfini çıkartabilirsiniz. Eskişehir Otel Fiyatları bakımından bol seçeneğe sahip. Turizm, kültür gezisi, iş gezileriniz sırasında her zevke ve bütçeye uyan Eskişehir Otel alternatifi  bulabilmeniz mümkün.

Eskişehir’e Karayolu ile kolayca ulaşım sağlanabileceği gibi aynı zamanda öğrenci şehri olması nedeniyle Bursa, Ankara ve İstanbul gibi şehirlerden hızlı tren bulunması şehri daha da cazip kılıyor.

Eskişehir, doğal güzellikleri, tarihi, sanayisi ve yeme-içme kültürü ile şehrin içerisinde bulunan iki Üniversitesi ile seyahat severlerin ilgisini çekiyor.

Eskişehir Gezilecek Yerler; Porsuk Çayı, Tarihi Odunpazarı Semti, Sazova Parkı, Balmumu Müzesi, Kurşunlu Külliyesi ve Atlıhan, Şelale Park, Kent Park, Havacılık Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir’de gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin en önemli üç bölgesini sizler için aşağıda listeliyorum.

Porsuk Çayı; şehrin merkezinde bulunan Porsuk Çayı kenarında keyifli dakikalar geçirebilir, bol bol fotoğraflar çektirebilirsiniz burası merkezi olduğu için yeme-içme, eğlence bu bölgede yer alıyor. Rengarenk köprülerin altından geçen gondolları ile Venedik, Amsterdam’ı aratmayan bu bölgede gondol ile nehir turu yapabilirsiniz. Porsuk Çayı kenarında konumlanan Kentpark, Türkiye’nin ilk yapay plajına ev sahipliği yapıyor. Havaların sıcak olduğu bir zamanda ziyaret ederseniz bu havuza uğrayabilirsiniz.

Eskişehir’de çibörek, Balaban kebap, boza ve met helva tadılması gereken lezzetlerden. Akşam olduğunda bu bölgede eğlence mekanlarını ziyaret edebilirsiniz. Eskişehir uygun oteller için, Eskişehir merkez otelleri tercih edilebilir, şehri doyasıya yaşamak isterseniz bu bölgede konaklayabilirsiniz üstelik yeni açılan otellerin birçoğu bu bölgede yer alıyor.

Tarihi Odun Pazarı Semti; Eskişehir’de Selçuklu Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin farklı dönemlerinde bir arada yansıtılan bu yapıları Unesco Dünya Mirası Geçici Liste’sinde bulunan Odunpazarı Bölgesi şehrin tarihi kent merkezi. Pek çok tarihi döneme tanıklık etmiş,
Otantik bir nokta tercih ederseniz Tarihi Odun Pazarı Semti tam size göre olacaktır. Şirin butik otellerinde huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. İyi bir restorasyon çalışması ile korunan bu renkli evleri ziyaret etmelisiniz. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezilebilir.

Sazova Parkı; Eskişehir’in simgelerinden biri ve Bilim, Sanat ve Kültür Parkı anlamına gelen Sazova Park’ının içerisinde Masal Şatosundan, Hayvanat Bahçe’sine kadar gezilecek birçok yer bulunuyor. Özellikle çocuklu aileler bir hafta sonu Eskişehir Otel alternatiflerine göz atarak bu bölgede konaklayabilir ve çocuklarına harika bir hafta sonu sunabilirler.

Eskişehir’de Nerede Kalınır? Eskişehir öğrenci popülasyonunun fazla olması nedeniyle dışarıdan turist çeken, en rahat konaklanabilecek şehirlerden. Eskişehir’de Oteller, Eskişehir Merkez, Porsuk Çayı çevresi, Tarihi Odunpazarı Semti etrafında yer alıyor. Hangi bölgede konaklarsanız konaklayın ulaşım imkanları çok rahat, şehrin her bölgesine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Otelleri, kaliteli büyük otellerin yanı sıra küçük butik oteller den oluşuyor. Eskişehir Otel fiyatları karşılaştırmalarını, internet sitesi üzerinden çeşitli otel rezervasyon sitelerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir otel seçenekleri ile konaklama konusunda en dikkat çeken yerlerden biridir. Türkiye’de en yaşanabilir şehirler listesinde son yıllarda ilk sıralarda yer alan Eskişehir, ulaşımın kolay olması nedeniyle hafta sonu rahatlıkla ziyaret edilebilir.

Yaz- Kış fark etmez Türkiye’nin en keyifle gezilebilecek, şehirlerinden biri olan Eskişehir’i mutlaka görmelisiniz.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply