İstanbul Karaköy Oteller; Hotel De Camondo

0

Hotel De Camondo 1881 yılında Aşkenazi Sinagogu’nun mimarı da olan Gabriel Tedeschi tarafından yapılan Kamondo Apartmanında yer alan Hotel De Camondo 32 odaya sahip yaklaşık 150 yıllık tarihi bir bina.

 

Galata Kulesi ve Karaköy’ün birleştiği noktada yer alan otelin giriş katında @vignerondecamondo adında bir şaraphanesi teras katında @moisekarakoy adında bir Ocakbaşı restoranı bulunuyor.

Otelin odaları oldukça geniş ve çok konforlu.

 

Otel’de konakladığınızda restoran ve şaraphanesinden faydalanmamız için çok güzel bir paket program oluşturuldu.

Konaklama + Şaraphane veya Ocakbaşı restoranında yemek (2 yerli akollü içecek dahil) + sabah kahvaltısı kişi başı 499TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

* Şehir içerisinde konaklama + yemek + kahvaltı sunan otelin fiyatları oldukça makul. Güzel bir günün ardından Tarihi Yarımada, Galata, Karaköy veya Beyoğlu’nda vakit geçirebilirsiniz.

Camondo Apartmanı adıyla bilinen bir apartman otel olarak renove ediliyor ve @hoteldecamondo adıyla anılıyor. Teras katında bulunan @moisekarakoy Restoranın adını Camondo ailesininin fertlerinden bir olan Moise’nın adını vermişler. . .

Otelin serpme kahvaltısı nefis.👌

Karaköy’de civarında birçok mimariye ismini veren Camondo Ailesi’nin ismi
Camondo; İspanyolca Casa De Mondo’dan (Dünya Evi)geliyor.

Camondo Ailesi bu anlamla birlikte, hayırseverlikleri ve iş hayatındaki başarıları ile insanların saygısını ve sevgisini kazandılar, İstanbul, Osmanlı toprakları ve Fransa’da hanlar, apartmanlar, Galata ve Pera’daki dükkanlar, Boğaz’daki konaklar, üzüm bağları, zeytinlikler, fabrikalar, okullar ve en önemlisi Henri Cartier-Bresson tarafından fotoğraflananan ünlü Kamondo merdivenleri gibi sayısız mimari eserle kalıcı izler bıraktılar. Aile’nin hüzün bir sonu var şuan hiçbir ferdi yaşamıyor. Eserleri daim olsun.

İstanbul’da manzaralı restoranda yemek yemek, şaraphanesinde tadım yapmak ve konaklamak için lüks kaliteli otellerden biri güvenle tercih edebilirsiniz.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply