İpekyol Hotel Çeşme; Huzurlu Tatilin Adresi,

0

Çeşme seyahatimde iki gün boyunca konakladığım @ipekyolhotelcesme ‘nin konsepti adıyla özdeşleşmiş. Tarihi ipekyolu üzerinde bulunan 6 sehrin konsepti üzerine odalar dekore edilmiş… Venedik, İstanbul, İzmir, Suriye, Antik roman kenti Palmira, Agra ( Hindistan)ve Xian (Çin) temalı odaların objelerini otelin işletmecisi Talha Bey ve eşi Valerie Hn ile özel olarak seçmişler.

İpekyol Butik Otel’in her bir detayına çok özenilmiş, özellikle resepsiyon bölümünden başlayarak her köşesi ayrı  bir güzellik sunuyor.

Otel Çeşme Marinaya 150Mt uzaklıkta ve havuzlu begonvilli bahçesi ile ilgi çekiyor.

İpekyol Otel, iki tarihi bina olarak hizmet veriyor. Ana bina ve hemen sokağın karşısında bulunan ek bina aslına uygun olarak renove edilmiş olup, Talha Bey ve eşinin yurtdışından birçok şehirden aldıkları orijinal antika parçalar ile dekore edilmiş. Odalarda en sevdiğim özellik ayna kısımları ve küvet oldu. Sadece kendinizi dinlemeniz için odalara tv konulmamış.

 

Ana binada begonvilli harika bir bahçe oluşturulmuş. Hindistan’tan getirilen kapı ile bahçeye çok farklı bir hava katılmış. Burada sabah kahvaltısı yapmak veya çay, kahve içmek çok keyifli oluyor.

 

Çeşme Marina’ya yürüyerek 5-6 dakika uzaklıkta olan Otel’in havuzu da dinlenmek için çok güzel bir alternatif oluşturuyor.

Çeşme’nin içinde sakin, nezih ve güzel bahçeli her bir yanı fotoğraf çekmek için tablo gibi tasarlanmış, bir yer ararsanız mutlaka bu oteli ziyaret etmelisiniz.


Oda fiyatları kahvaltı dahil ; 300TL ile 500TL arasında değişiyor

Adresİsmet İnönü Mahallesi, 2008. Sk. No:26, 35930 Çeşme/İzmir
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply