Çay Saatinin En İyi Adreslerinden Biri; Shangri – La Bosphorus Hotel

0

Geçen günlerde ziyaret ettiğim Shangri-la Otel’de her ay değişik bir konsept ile düzenlenen ”çay saati” etkinliğinde Fransız tatlı günlerine denk geldim.

Otelin kapısından girer girmez Uzakdoğu esintilerini hissettirmeye başlıyor, Lobby Lounge düzenlenen çay saati birbirinden çeşitli tuzlu, tatlı ikramlarla lezzet şölenine dönüşüvermişti.

Menüsünde 101 çeşit her ülkeye ait farklı çay bulunan çay saati arp eşiliğinde hafif müzik ile haftanın her günü saat 14.30 ile 18.30 saatleri arasında gerçekleşiyor, sadece misafirlerin değil lobiden geçmekte olan otel müşterilerinin de aklını çelişiyor.

Çaylarımızı yudumlarken çok ilginç bir çin seremonisi ile karşılaştık çaylarla özel bir şov yapan Çinli ”Kung Fu Tea Master Chen” 6 yaşından beri bu eğitimi alıyormuş.Çayın kökeninin Çin’e kadar dayandığını öğrendikten sonra bu otelde yaşadığım deneyimin tam olarak doğru adres olduğunu fark ettim.

Başlangıç olarak çay saati büfesinden tuzluları seçtim.


Yanında tavsiye edilen çayları denemeye başladım.


ilk göze çarpan tabak, demlik ve fincanlardaki desenlerin dokusu, renk uyumu ile ahengi yakalamış ve çay saati ile adeta bütünleşmişti.


Tuzlulardan mantarlı kiş, somon füme ve minik burgerlar favorim oldu.

Tatlı büfesi kadar beni cezbeden tuzlu lezzetlerle başlangıç yaparak açlığımı yatıştırdıktan sonra tatlı büfesinin cezbediciliğine teslim oldum.

Çay seti ve tabakardaki uyuma eşlik eden koltuk ve masalar da vardı herşey göz kamaştrıcı bir şekilde sergilenmişti.
Çay saatinin şüphesiz aklımda kalan en favori lezzetlerinden biri çilekli milföy oldu şuana kadar bu kadar lezzetlisini yediğimi hatırlamıyorum.

                                                Arp eşliğinde sunulan çay saatinden bir başka görüntü.

 Tabiki berry tart olmazsa olmazdı üzerinde altın tozu bulunuyordu.

                       

Eğer birgün çay saati dışında otele gidip çay içmek isterseniz sunumlar bu şekilde yapılıyor yanında ufak atıştırmalıklar demlik çay eşiliğinde servis ediliyor ben bu takıma da hayran kaldım.


Huzurlu ve şık atmosferin yanında lezzetli atıştırmalıklar, arp, çin seremonisi ile çay saatinin hakkını tam anlamıyla yaşabileceğiniz en iyi ve lüks mekanlardan biri olarak Shangri -La Otel’i şiddetle tavsiye ediyorum.


Shangari- la Otel’in çay saatinde favori lezzetlerim ve tavsiye edebileceklerim;

  • Almanya Coba Cabana Çayı
  • Çilekli Milföy
Sınırsız tatlı tuzlu eşiliğinde çay saati fiyatı :78 TL
Shangri La Bosphorus Otel,
Sinanpaşa Mahallesi,Hayrettin İskelesi Sokak.No.1
Beşiktaş / İstanbul
Tel: 0212 275 88 88
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply