Bodrum Yalıkavak,Türkbükü

0

3 günlük kısacık bir Bodrum tatilinin ardından ceplerimde birçok anıyla geri döndüm. Bodrum Milas havalimanından Yalıkavak’a 1 saatte ulaşıyorsunuz giderken transferimi Bodrum’da otelde çalışan bir arkadaşım yapmıştı 90TL ödedim dönerkende google aralarımda rast geldiğim Bodrum Transfer’den yaptım 80TL ödedim gayet güvenli ve hızlı servisleri vardı yoğunluklarına rağmen.Sakın bu yolları Taksiyle giderim diye düşünmeyin çünkü taksi açılışı 4.00TL’den başlıyor.Yalıkavak’ın denizi harika küçük bir çarşısı var burdan aşağıya indiğinizde marinaya ulaşıyorsunuz Yalıkavak Marina’nın resmi adı Palmarina ve burda birbirinden leziz balıkçılar var kesinlikle balık yemeden dönmeyin gün batımında sahilde bulunan Yalı Kıyı Balıgı özellikle tavsiye ederim servis hızlı ve özenli balıklar taze,mezeler mükemmel fiyat ortalama.Bunun yanında Balıkçı Sait ve Aquarium Restaurant’ın da ünlü olduğunu duydum onları da bir daha ki sefere deneyeceğim. Marina’dan daha ileri gittiğiniz de kızkulesinin replikasını göreceksiniz enterasan olmuş gerçeğiyle İstanbul’da iç içe olunca taklidi biraz sönük kalıyor .

Diğer yönden baktığınızda İstanbul’daki bütün lüks restaurantlar buraya taşınmış gibi adeta Palmarine küçük İstanbul olmuş,Gelik,Mezzaluna,Kichenette,Cookshop ve yine birbirinden leziz brownileriyle İstanbul’da ünlü olan Dolce pastanesini burada görüyoruz.Birbirinden ünlü isimler yatlarında kalıyor,bir karış topuklularla marinada boy gösteriyor,bana kalırsa artık bundan sonra Türkbükü out Yalıkavak in.

Tekne turları var koyları gezdiren daha önce gittiğim koylar olduğunu duyunca 3 günlük tatilde yorulmaya değmez diye düşündüm ama gitmeyenler için iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Birde Rüzgar gülleri var kaldığım otelde garsona rüzgar gülleri nerde diye sorduğum da aldığım cevap şaşırtıcıydı ” ne rüzgar gülü o da ne hem bugün rüzgar yok ki ” demezmi tabi biz bütün gün bu olaya güldük birde video çektik.Eğlence açısından Billioner clup var yada alternatif olarak Bodrum ve Gümbet cluplerine gidebilirsiniz benim burda tavsiyem hem kalite hem de fiyat açısından düşünürsek,Gümbet Posh, Bodrum’daki Küba Bar ve Yalıkavak Billioner biraz pahalı kalabilir yada Türkbükün’deki Ship a hoy bu cluplerden birine gidebilirsiniz.

Eğer ilk defa Bodrum’a gidiyorsanız Bodrum Kalesini gezmeden,Halikarnas ve Catamaran’a uğramadan da dönmeyin.

Birgün öğleden sonra Yalıkavak’tan minübüsleTürkbüküne gittim ortalık sakindi belliki 50TL’ye Maça Kızında lahmacun yiyen kesim henüz gelmemiş ki, gelmiş olsa bile bu ne durgunluk diye ortalığa da çıkmamıştır diye düşünüyorum 🙂 Burada vakit geçirip denize girdikten sonra sahil şeridi boyunca uzanan mağazalara göz attım nerede ünlü bir rest.ve marka varsa buraya yerleşmiş.

Genel olarak çok güzel bir tatildi Bodrum’da gidilebilecek yerlerden biri özellikle konakladığım tilkici koyu harikaydı burdan bir otel seçerseniz pişman olmazsınız Golden Age Oteli özellikle tavsiye ederim büyük bir iskelesi ve locaları mevcut otelin mutfağı ve personeli biraz yavan kalsa da konumu harika. otellerin önünden herdaim minibüs kalkıyor ulaşım sorunu da olmuyor.Bodrum’un sahilden tepelerine bakan begonvillerle süslü beyaz evlerini görmek için geç kalmayın 🙂 Hem kaliteli hem denizi güzel bir tatil yapmak için bundan sonra Bodrum’daki ilk adreslerimden biri Yalıkavak olacak.

Halikarnas Balıkçısının dediği gibi, ”Yokuşbaşında Bodrum’u göreceksin.Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin.Senden öncekilerde öyleydiler ama akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler.”

 

Otelin bulunduğu Tilkici Koyu

 

Etnik desenli pneye eteğim Bershka’dan.

 

Gözlük H&M men bölümünde bulabilirsiniz unisex 🙂

 

Bu elbisem Trendyol’dan begonvillerle muazzam bir uyum oluşturdu.
 
Elbisemin yanları açık fantazi ve rengi neon küpelerle harika kombinasyon oldu her ikisi de H&M’den Kardeşimin elbisesi de çok hoş spor, Koton’dan.
Yalıkava Marina
Yalı Kıyı Balık kardeşimin doğum gününü mükemmel bir organizasyonla bu mekanda kutladık.
Türkbükü Sahil
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply