Sultanahmet’in Büyülü Bahçesi ;House Of Medusa Restaurant

0

Sultanahmet Yerebatan caddesi üzerinde büyülü bir bahçesi bulunan House Of Medusa Restaurant aslında eski bir konak restorasyon çalışmaları sonucu şekillendirilmiş gözümüzü doyururken aynı zamanda ağırlıklı olarak sundukları Osmanlı Türk Mutfağı lezzetleriyle de bizi kendisine aşık etti.
Tarihi yarımada da işletmecisi Handan Aral’ın dokunuşlarıyla şekillenmiş eski oyulmuş kapı dekorları ile çevrelenmiş bahçe de kimi zaman eskiye tanıklık ederken, diğer tarafta bir erik ağacının gölgesinde serinleyip huzur bulup,gece de kandiller ve su kabakları ışıklandırmaları ile adeta büyülü bir bahçede oturuyormuşsunuz hissi yaratıyor.Bu bahçe bana kalırsa çok şey ifade ediyor ; sessizlik,huzur,zamana yolculuk ve daha birçok şey hissedebilirsiniz.

Tavsiyeler kısmına gelirsek,buradaki deneyimlerimden aktarabileceklerim aşağıdadır;

Yemeden dönmeyin ;  Paçanga Böreği,Vişneli Yaprak Sarma,Bademli ve Kaymaklı Tavuk Yahnisi
Keyfini çıkartın         ; Bir kadeh şarap eşliğinde erik ağacı esintileriyle burada bolca zaman geçirmeyi ve gece ambiyansını görmeyi ihmal etmeyin.

Resim yBahçesinden bol bol fotoğraf çektiğim mekanın dış kısmının bir bölümümden görünüşü,bu zevkli dekorasyon adeta Alaçatı mekanlarını andırmıyor mu? 
Bu değerli kapıları görünce aklımdan geçen tek bir dize var o da Pir Sultan Abdal’ın dediği gibi ; ”Açılın kapılar şaha gidelim ”
Restoranın sağ bölümünden dışarı kısımdan bir görünüş bol bol fotoğraf çekmek ve çekilmek için en iyi mekan.
 Başlangıç olarak aldığımız,karışık zeytinyağlı tabağında kabak çiçeği dolması ve erikli enginar ,ekşi elma ve portakallı taze safulye ve imam bayıldı bulunuyor.
Fiyat :28TL
Karışık Meze Tabağı sunumunda dekorasyonla bütünleşen zerafet tabaklara da yansımış olduğunu görüyoruz.Karışık meze tabağında ;abagannuş,muhammara,tabbulle,haydari,bakla fava,tahinli patlıcan ezmesi bulunuyor fiyat ;28TL
Favorimiz olan paçanga böreği bu kadar mı lezzetli olur ? hem çok kızartılmamış hemde yağlı değildi.Fiyat;17TL
Ve kalbimizin durduğu an işte bu zeytinyağlı sarma gönüllerimizi fethediyor Sultananhmet civarında birçok restoranda denemiş olduğum Osmanlı usulu bu sarma burada bambaşka bir lezzet ve sunumla servis ediliyor.Fiyat;27TL

 

İç pilav ile sunulan ”Bademli ve kaymaklı tavuk yahnisi”bademin yakıştığı lezzetlerin başında tavuk geliyor iki tadın birleşimi yine lezzetli bir sunumla birleşmişti.Fiyat;32TL
İçerisinde helva parçaları süpriz olarak karşımıza çıkan helvalı çikolatalı kek fiyat ;16TL Fırın Sütlaç,12TL
House of Medusa gece ambiyansı bir başka demiştim değil mi? Zevkli işletmeci Handan Aral ile gecenin de tadını çıkardık.
Şiddetle tavsiye ediyorum,bu ambiyans ve lezzzetlerle buluşmak için zaman kaybetmeyin,Adres ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dipnot olarak;İşletme sahiplerinin aynı zamanda Sultanahmet’te HYPNOS DESIGN HOTEL Adında tasarım bir otelleri de bulunuyor.                                               Adres

         Alemdar Mah.Yerebatan Caddesi No:19 Sultanahmet / İstanbul
         Tel : 0212 511 41 16
Restoranın web sitesine ulaşmak için tıklayınız…         
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply