Snob Street Food İstanbul’da Sokak Lezzetlerinin En Yaratıcı Lezzet Durağı

1

Türkiye bir sokak yemekleri cenneti sayılır. Çeşit çeşit lezzetli sokak yemeklerimiz, atıştırmalıklarımız var. Web siteme genellikle menüsünü ve lezzetini çok sevdiğim kayda değer mekanları eklemeyi tercih ediyorum. İşste Snob Street Food’da bu mekanlardan biri. İstanbul’da sokak lezzetlerini küçük bir dükkana taşıyarak öncü olan ve Türk Geleneksel Lezzetlerimizi yeniden yorumlayarak sokak lezzetleri ile birleştiren yepyeni bir akıma imza atan ‘‘Snob Street Food” kısa zamanda güzel işler başardı. Dürüm, burger gibi sokak lezzetlerini, humus, muhammara gibi geleneksel değerlerle birleştiren Snob Street Food, #letitsnob sloganı ile Aralık 2017 tarihinde Bağdat Caddesi’nde açıldı.

İlk şubesini Bağdat Caddesi’nde açan @snobstreetfood cok sevildi ve ikinci subesini Moda`da açtı. Bende hemen bu tadıdamağımda kalan lezzetleri yeni mekanında deneyimlemek için buraya geldim.

Sağlıklı ve kaliteli yemek sunmayı hedefleyerek tüm ürünlerinde yerel, doğal, katkısız ve butik üreticilerin elinden çıkma kaliteli malzeme kullanıyorlar. Mesela ayranı Balıkesir’den, şalgam suyunu Adana’dan getiriyorlar. Personel genç ve çok sıcak kanlı belki biraz snob demem lazım bence tamamiyle mekan adıyla özdeşleşmişler.

Menü oldukça sade ve yeterli. Menünün baş tacı kesinlikle brioche ekmeği ile yapılan burger yanında sunulan süt mısırı hala aynı şekilde lezzetiyle damakları şenlendirmeye devam ediyor. Moda’da bulunan mekanda yeni lezzetler de menüye eklenmiş bunlar; Snob Dogg (sosisli), BAO ( Çıtır Tavuklu) ve yanında kendi yapımları olan limonata ile soğuk çay nefis.


Menüden diğer lezzetlere gelirsek; şaşlık, satır sucuk, parmesanlı patates mutlaka denenmesi gerekenler arasında yer alıyor…

Tatlılardan tahinli kabak ve Pavlova denenebilir. Ayrıca ayranı Balıkesir şalgamı Adana’dan getiriyorlar. Moda’ya bu güzel mekan hayırlı olsun rahat rahat ellerinizi kirleterek bu leziz sokak lezzetlerini yiyebilirsiniz.
Fiyatlar; 12TL ile 27 TL arasında değişiyor.

Snob Street Food, ünlü oyuncu ( Uraz Kaygılaroğlu) ve Mr. Meat, Ali Ocakbaşı gibi markaların sahibi Okan Akkaş’ın girişimiyle ve mutfağında MSA ekolünden gelen, kariyerinde Sekiz İstanbul, Neolokal, Soho House gibi köşe taşları bulunan yetenekli şef @yusengg (Yusuf Özyürek) tarafından oluşturulmuş özgün menüsüyle dikkat çekiyor.

Sokak Lezzetlerini benzerlerinden farklı olarak yorumlayan Snob Street Food’u kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Restoranın menüsünü aşağıya ekliyorum.

SNOB CADDE
Caddebostan Mah, Bağdat Cad, No: 292
Kadıköy / İstanbul / Türkiye
+90 216 359 79 99
cadde@snoobfoodbar.com

————————————————

SNOB MODA
Caferağa Mah, Doktor Esat Işık Cad. No: 50 A/B
Kadıköy / İstanbul / Türkiye
+90 216 336 76 62
moda@snoobfoodbar.com

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

1 Yorum

Leave A Reply