Şık bir mekan ve lezzetli kebaplar; Nişantaşı Başköşe Restoran…

0

Başköşe Restoran 2002 yılında ilk olarak Nişantaşı Köşebaşı Restoran olarak başladıkları aynı yerinde Başköşe olarak misafirlerini daha lezzetli ve kaliteli olarak ağırlamaya devam ediyor bunu neden mi söylüyorum farklarını ortaya koyarak ayrılmışlar ve biz daha kaliteli niş iş yapacağız diyerek yola devam ediyorlar, farklı bir yapılanma söz konusu olmuş ama bunu başardıklarını söyleyebilirim gerçekten ilginç bir hikaye ve lezzet ortada…
Şık bir dekorasyon büyük aynalar ve çok şık şarap bardakları ortamı seçkin bir hale dönüştürmüş.
Başköşe Restoran Kırklareli’nde kendi çiftliklerinde yetişen %100 kıvırcık kuzu ve süt danası etleriyle hazırlanan özel tatları, odun fırınından çıkan lahmacun ve pideleri, meşe odunu kömürüyle pişirilen et ve kebap çeşitleriyle sunuyor.
Şarap severler dikkat, 2014 yılında Tripadvisor tarafından ”The Certificate of Excellence” ile ödüllendirilen Nişantaşı Başköşe, 100’den fazla çeşitten oluşan zengin kavında ödüllü şarapları bir araya getiriyor. 

 Başlangıç olarak kemik suyu ile birlikte herbiri diğerinden lezzetli olan Erzincan tulum peyniri, sote ıspanak, maş fasulye salatası, yoğurtlu patlıcan, toros ve gavurdağı salataları servis edildi.

Sonrasında ikram edilen etten yapılan çiğ köfte şuana kadar İstanbul’da yediklerim arasında en iyisiydi ve oldukça tazeydi diyebilirim.
Fındık Lahmacun odun ateşinde yapılıyor kıtır kıtır ve çok lezzetliydi.
Çiğ köfteden sonra en beğendiğim  lezzet döner oldu yağlı ve üzeri cevizli pide ekmeği ile sunulması da dönere ayrı bir şıklık katmış burada mutlaka döner yemelisiniz porsiyon fiyat 37TL
Kuzu tandır 5 saat odun fırınında pişirilerek hazırlanıyor en sevilen lezzetler arasında yer alıyor fiyat 38TL
Terbiyeli küşleme şiş özel olarak hazırlanan süt kuzu bonfilesinden yapılıyor be marine ediliyor fiyat 40TL
Farkılılık olsun diye Tarsusi Kebap tercih ettik sebzeli bir kebap çeşidi hafif ve acısı az fiyat 38 TL
Dana şaşlık
En son tatlılara geçtiğimizde lav isimli içerisinde Belçika Callebaut çikolatası bulunan tatlı birnevi sufleyi andırıyor yanında dondurma ile servis ediliyor fiyat 13TL.
Şık bir mekanda iyi ve lezzetli et yemek isterseniz burayı tercih etmelisiniz.
Favori lezzetlerim; Çiğ köfte, döner ve lav tatlısı.Kuzu tandır sevenlerde burada mutlaka denemeli
Adres,
Bronz Sokak, No:5 Maçka-İstanbul
Tel: 0212 230 38 68
Fax:0212 234 1963
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply