Seraf Restaurant; İstanbul’un En İyi Anadolu Mutfağı

0

Seraf Restaurant; Anadolu mutfağını İstanbul’da en iyi temsil eden restoranlardan birisi.”Lezzet neredeyse ben oradayım” sözümü doğrular nitelikte Anadolu yemek kültürünü modern dokuşlarla, yöresine uygun olarak sergileyen Seraf Restaurant, Mahmutbey’de adeta gizli bir lokasyonda muhteşem lezzetler ön plana çıkartan bir cevher. Restoranın giriş kısmında yöresinden ürünlerin getirildiği bir market bulunuyor burada, reçellerden, zeytinlere, ekmeklerden köy yumurtasına kadar birçok ürünü bulabiliyorsunuz üstelik evlere sipariş de yapabiliyorlar. Üst kata asansörle çıkınca teras ve iç kısım olarak şık bir dekorasyon karşılıyor.  İstanbul’da Anadolu mutfağı denilince iz bırakan lezzetleri ile ilk aklınıza yazmanız gerekenlerden biri burası. 

Osmanlıca’da yemek yeme anlamına gelen “serf” kelimesinden türetilen Seraf Restaurant’ta masada bulunan lezzetler; Enginar çorbası, keşkek, saç tava, lüle kebap, suryani usulu icli kofte, humus, pazi sarma, ezme, bostane salatasi, ceviz lahmacun, guveçte manda yogurdu, ayran ve salgam. Hersey pırıl pırıl göz alıcı ve çok lezzetli. Meze tabaklarının Anadolu yöresine uygun olarak tepsi içerisinde servis edilmesi de çok güzel bir detaydı.

Tatlılardan irmik Helvası, Hurma Tatlısı ve İncir tatlıları sunuldu. Hepsi nefisti.

Öyle görünüyor ki bu restoranın müdavimi olacağım. Mutlaka bu restoranı ziyaret etmelisiniz.

Adres: Mahmutbey Mahallesi, Peyami Safa Cd. 38/D, 34218 Bağcılar/İstanbul

Telefon: 0533 925 73 75

Seraf Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply