Şehrin Yeni İtalyancısı Nişantaşı’nda Açıldı…

1

Dün akşam dünyaca adını dünyaca Ünlü İtalyan Chef Antonio Carluccio ‘dan alan Carluccio’s Restaurantın Nişantaşın’daki yeni şubesinin açılışını butik sayılabilecek güzel bir parti ile yaptı.Milli Reasurans Çarşısı içerisinde bulunan restaurantın bir kısmına şarküteri dükkanı yapılmış gürme dükkanı olarak da tabir edebilirsiniz diğer kısımları da kafe tarzında oldukça salaş dizayn edilmiş küçük bir mekan.

Açılış partisinde Chef Antonio Carluccio ile tanışıp fotoğraf çektirme imkanı bulduk.Kendisi çok sıcak kanlı, sevecen ve güleryüzlü herkesle tek tek fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi ayrıca farklı lezzetlerini ve yemek tariflerini anlattığı birçok kitabı bulunuyor.

İlk kez Türkiye’deki şubesinde pizza denemesi yapmış bizde deneriz, tadarız, yorumlarız dedik atıştırmalık olarak sunulan lezzetlerden hoşuma giden risotto oldu mutfaktan anında sıcak sıcak çıkan yiyecekler sanırım biraz yoğunluğa denk gelince tam anlamıyla lezzetini hissettiremese de fena sayılmazdı, şaraplar için harikaydı diyebilirim.

Restaurantın Sicilya doğumlu İtalyan mutfak şefi Salvatore Bruni ile küçük bir sohbet ve tanışma faslı oldu genç ve işinde başarılı biri.Denemediyseniz deneyin birde siz yorumlayın derim.

Chef Antonio Carluccio
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

1 Yorum

Leave A Reply