Rumeli Kotok Köftecisi Nişantaşı 1963

0

Geçen hafta Nişantaşı’nın en yeni mekanı @rumelikoftecisinisantasi ‘na uğradım. Mekan Balkan mutfağı ile ön plana çıkıyor. Danışmanlığını oldukça genç şef İbrahim Kotok yapıyor. Aslen Makedon göçmeni. Profesyonel eğitimini Floransa’da hizmet veren Apicius Culinary Institue’de tamamlamış İbrahim Kotok üçüncü kuşak dededen babaya ve kendisine geçen 1963’de dedesinin ilk kurduğu Rumeli Kotok Köftecisini bugüne kadar devam ettirerek hala dedesinin reçetelerini uygulayarak muhteşem Balkan lezzetleri sunuyor.

Mekanin işletmecileri Özge ve Ayça iki güleryüzlü kadın, kurumsal hayattan sıyrılıp böyle güzel bir köfteci ile Nişantaşın’da şube açalım demişler. Herşey pırıl pırıl ve ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.Kadın eli değdiği belli oluyor.

Mekana girer girmez et şarküteri bölümünde, ev yapımı eski reçeteler ile hazırlanmış kurutulmuş boşnak eti, kuru sucuk, özellikle şarküteriden köfte çeşitlerinin satışı kilo ile yapılıyor. Ambiyansı ferah, dekorasyon keyifli olarak tasarlanmış.

Gelelim lezzetlere; Masada bulunan lezzetler mantı, köz kırmızı tatlı biberle hazırlanan Lutenitsa, Rumeli usulü cacık, piyaz, kurutulmuş et, kaymaklı biber turşusu soka nefisti. Ana yemek olarak 3 farklı Balkan köftesi pjleskavica, sahanda erimiş kaymak içinde servis edilen isli köfte. Cevapi köfte ve Rumeli köfte servis edildi. Hamburger kuru etli ve sosis ve kendi üretimleri. İçecek olarak yaban mersini suyu tercih ettim.  En son olarak çıtır kabak tatlısı, sütlaç, irmik helvası nefisti. Favori lezzetlerim; pjleskavica, lutenitsa, soka, cacık, sosis ve kurutulmuş et ve sucuk oldu.

Leziz köfteler 18TL ile 25TL arasında fiyatlandırılmış. Nişantaşı’nda açılan bu güzel mekanı özellikle Balkan mutfağına ait lezzetleri denemek, için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Teşvikiye mah. Hacıeminefendi sok. No:63/C Nişantaşı, 34365 Şişli/İstanbul
Çalışma saatleri: Açık ⋅ Kapanış saati: 21:00
Telefon: (0212) 297 10 10

Mekanın menüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply