Romantizmin Su Üstündeki Adresi;Martı Restoran Bozcaada

0

Başınızı döndürecek bir manzara ile yemek yemeğe hazır olun çünkü birazdan anlatacağım restoran bunlardan biri. Bozcaada Kale’sini denizden gören Martı Restaurant denizin üzerinde büyüleyici bir manzara sunuyor.

Martı Restoran’nın bulunduğu konuma ”arka deniz ”deniliyor burası Bozcaada’nın ünlü meyhaneler sokağından çok farklı daha nezih bir ortam sunuyor meyhaneler sokağında arkadaş muhabbetleri yapılırken burada romantizminizi konuşturabilirsiniz.


Mekanın iç dekoru vintage olarak tasarlanmış,eski telefonlar,kuş kafesleri ama en çok hoşuma giden Atatürk portresi oldu.

Mekanın işletmecisi çok içten ,çok sevecen bir bayan Oya Hanım bütün geceyi bizimle geçirdi lezzetli mezeler ve rakı eşiliğinde uzun uzun sohbetlere de dalıverdik öyle ki buradan hiç kalkmak istemedik desek yeridir,çünkü gerçekten de istemedik Oya Hanım’ın tatlı dili,güzel manzara bizi oldukça cezbetti.

Yemeğimize başlarken deniz ve balık ikilisini görünce aklımıza olmazsa olmaz rakı geldi ama burası öyle bir yer ki bir yandan da bu manzarada bir kadeh de şarap içilmeli diye düşünerek önden bir kadeh şarap içtik.

Mekanın denize bakan iç dekorundan bir görünüm beyaz masalar mavi örtüler ile vintage aksesuarların birleşimi ferah bir ambiyans yaratmış.
 
Gelelim en büyük ganimetlerimize yani mezelerimize her biri büyük tabaklarda sunulan  doyurıucu ve lezzetli;labne peynirli ezme,enginar carpaccio,ege mezesi,kaya koruğu üzerinde karides,
Sıcaklardan ahtapot söyledik yalnız geç saatte olduğu için onun fotoğrafı bulunmuyor özellikle ahtapot tam olarak istediğim gibi ızgara pişmiş enfesti.
Kaya koruğu üzerinde karidesi de ilk burada denemiş oldum harikaydı,ege mezesini de unutmamak gerekir.Bu görmüş olduğunuz mezelerin tanesi sadece 10TL…Doyurucu güzel bir gece geçirmek için ideal.
Ada’ya uğrarsanız mutlaka bir gecenizi burada geçirmelisiniz bu güzel ambiyans,bu enfes lezzetler ile unutamayacağınız bir Bozcaada gecesi için şiddetle tavsiye ederim.
 Adres
 Kale Arkası Mevkii Bozcaada 
Tel : 0286 697 82 15
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply