Okyanus lezzetlerinin İstanbul adresi;Galapagos Restaurant

0
Bugünlerde tasarımlarıyla ön planda olan mekanlar çoğunlukta olsa da şimdiden o tasarımlar farklı bir bakış açısıyla mutfaktan başlayan ilgi çekici tatlar olarak yerini alacağa benziyor şüphesiz bu değişikliğin öncüsü Galapagos olur.

Menüde pirana olduğunu duyduğumda beni heyecanlandıran davet edilir edilmez hiç şüphesiz koşar ayak gittiğim restaurant Galapagos.Hepimiz biliriz ki;denizden gelen herşey şifalı ve yararlıdır.”Denizden babam çıksa yerim” lafını ”okyanustan pirana gelse yermisiniz?” sözüyle değiştirebileceğim bir mekan öyleki o akşam pirana yermiyim?yemezmiyim? diye düşündüm durdum.Poseidon (okyanuslar ve denizler tanrısı) görse şaşırır kalır, bu balıkların burada ne işi var? diye bende şaşkınlık ve burayı keşfetmiş olmanın verdiği mutlulukla leziz ve taze yemekleri bir güzel mideye indirdim.

Deniz Manzarası olan heryerde balık yemek daha keyifli
Sağdan sola mekan işletmecisi Sevda Hanım,İşetme müdürü Jale Hanım ve Alin Hanım tam bir bayan hakimiyeti ile beslenen retaurant bu yüzden herşey özenle ve bayan gözüyle masamıza geliyor…

 

Florya Menekşe’de 2 katlı, terası ve deniz manzarası bulunan bir konumda yerini alan bu restoran daha çok çok yeni henüz  iki haftalık.Dünya’yı sırt çantasıyla gezmiş gezgin bir çift olan Sevda ve Kaan yurtdışında deneyimlediği lezzetleri Türkiye’ye uyarlamasıyla oluşan amatör bir okadar profosyonel ruhla yola çıkmışlar Slogan şu; Dünya’daki tüm balık çeşitlerini İstanbul’da tadabileceksiniz.Balıkseverler için ne güzel bir haber.Benim bu restoran için nacizane sloganım şu ; ”Okyanusların lezzeti,Ekvator adalarının şanı adına hoşgeldin aramıza Galapagos ”:)

İsmini büyük okyanusun doğusunda bulunan Ekvator’a bağlı takım adalarından alan Galapagos Balık Restaurant bu bölgede bulunan tüm deniz ürünlerini ayağımıza kadar getiriyor bunların içerisinde tatlı su çipurası olarak bilinen tropik tilapia afrika balığı da bulunuyor.

Restoran şefi daha önce Surplus,Gelik Balık gibi daha birçok restoranın kuruluşunu yapmış Cafer Oruç usta’nın speciali sıcak servis edilen dışı lagos balığı içinde karides,mantar,ceviz gibi ürünlerin bulunduğu lagos lokumunu özellikle tavsiye ediyorum tadı damağımda kalan lezzet.Yemekleri yerken kesinlikle Cafer usta ile muhabbet etmenizi tavsiye ederim çok tatlı,sevecen aynı zamanda tam bir usta kendisi ” bana çalıştığım yerde kimse karışamaz” diyor öyle de olmalı usta dediğin:)

 İşletme sahibi Kaan Bey,”Kadın eli değen herşey birbaşka farklı oluyor” diyor gerçekten öyle mutfaktan gelen lezzetlerin bir kısmında emeği bulunan Alin Avadan kendisi Ermeni asıllı becerikli mi becerikli bir o kadar da cana yakın hoş sohbetli bu işe hobi olarak başlamış onun yaptığı ermeni mezesi olan topiklerden mutlaka tatmalısınız.Çocuklarıda unutmayan restaurant Astronot yemeği sunuyor.Çoçuklar içinde ilginç bir konsept olduğu kesin.

Astronot Yemeği

Gezgin çift restaurantın giriş kısmına seyahat fotoğrafları,seyahat önerilerinden oluşan küçük bir seyahatname hazırlıyorlar.

Kaan Bey özellikle 3 defa off the records dediği için yayınlayamayacağım ama küçük bir tüyo vereyim mekanın açışılı çok yakında ve değişiklik olmazsa yine tanıdık simalardan bir bayan eli değecek gibi duruyor.

 

 

Florya Menekşe sahilinde bulunan balıkçılardan çok farklı bir konseptle ön plana çıkan daha şimdiden iş dünyasını ağırlamaya başlamış olan bu restaurantın ve gezgin çiftlerin başarılı olacağına inanıyorum heyecanınız hep ilk günkü gibi kalsın.Alternatif damak tadı arayanların bir numaralı restaurantı olacağı kesin.

Adres:Senlikkoy, Istanbul caddesi, No:35 Menekşe Florya
 Tel No: 0 542 251  72 54
0 212 540 1195
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply