Müpptela Ocakbaşı; Kaş’ta Yepyeni Bir Lezzet Durağı

0

Sizleri Kaş’ta en sevdiğim restoranlardan biri olan, Kaş ruhunu yansıtan şirin bahçeli, rengarenk lambalı filmlerden fırlamış gibi hissi veren Mupptela Kaş ile tanıştırmak istiyorum. Burada özellikle ilk denediklerim arasında yer alan, beyti sarma nefis.30TL. Dana Antrikot’ta süper.45TL Mezelerden favorim; içerisinde ezine peyniri,  fesleğen sos, ceviz bulunan mezesi oldu.

Deyim yerindeyse ismi gibi gercekten müptelası oldum. Türk sanat müziği ve 45lik müzikler eşliğinde keyifli bir bahçe içerisinde bulunan masalar ile güzel bir ambiyans yakalanmış ve ocakbaşında pişen etler nefis.

İster bahçesinde oturun, isterseniz girişte yer alan ocakbasında oturabilir. Mekanın keyfini sürebilirsiniz.Gelelim ikinci defa Mupptela’ya uğradığımda denediğim yemeklere; özellikle buraya gelince mutlaka şaşlık denemelisiniz. Cidden çok başarılı. Ciğer de yeni denediklerim arasında onu da çok sevdim.  Mekanın işletmecileri Seda Hn ve eşi Fatihe Bey tüm müşterilerle yakından ilgilenmesi bu mekanı bana sevdiren, bu güzel insanların varlığı buraya artı değer katıyor. Mezelerden, fesleğen soslu ezine, börülce nefis, pancar mutabbel harika. Şaşlık 42TL, Ciger, 22TL tüm mezeler 10TL. Gavurdağı salatası olmazsa olmazlardan hemen hemen her yemekte mutlaka istiyorum. Burası bana her defasında bambaşka hisler yaşatan ruhu olan bir mekan lezzetler zaten yıkılıyor.

Menüden seçme lezzetlere ve fiyatlarına gelirsek,
Dereotlu, kaşarlı, sarımsaklı ekmek: 12 TL
Kaşarlı Mantar: 15 TL
Izgara Hellim Fıstıklı Sucuk 18 TL
Ciğerli / Pastırmalı Sıcak Humus: 14 TL
Arnavut Ciğeri: 12 TL
Adana Kebap: 25 TL
Urfa Kebap: 25 TL
Kuzu Şiş: 34 TL
Kuzu Ciğer: 25 TL
Kuzu Kaburga: 35 TL
Kuzu Pirzola: 36 TL
Kuzu Beyti: 36 TL
Ali Nazik: 35 TL, Lokum Bonfile: 45 TL

 

Yemek yediğim bir akşam canlı müziğe denk geldim damak çatlatan nefis lezzetler ve ortam canlı müzik ile birleşince harika olmuştu. Kaş’a yepyeni bir soluk getiren etleri, servisi iyi bu mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Andifli Mahallesi, İlkokul Sk., 07580 Kaş/Antalya
Tel: 0 (537) 051 20 77

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply