KEKOVA TEKNE TURU; TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL TEKNE TURU VE EN ÖZEL BÖLGESİ ”KALEKÖY”

0

Bana göre Türkiye’nin en özel noktası ve en güzel tekne turlarından birtanesi ”Kekova”.  Antalya Kekova bölgesinde yer alan, günümüz adıyla Kaleköy olarak anılan Simena’ya keyifli bir tekne gezisi yaptık. Daha önce çoğu defa gitmeme rağmen her defasında beni çok mutlu eden yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim… Muhteşem bir güzelliğe sahip. Kaleköy’e gidebilmek için öncelikle Üçağız Köyü’ne ulaşmalısınız daha sonra tekneler ile Kaleköy’e ulaşıyorsunuz. Simena Antik Kentin içerisinde yer alan yazıtlar tarihinin M.Ö IV. yy’a kadar uzandığını göstermektedir.

Kentin günümüze kadar ulaşmış, adeta simgesi haline gelen ve Ortaçağ surlarından oluşan kalesi muhteşem bir Kekova manzarası bulunuyor. Kentin günümüze kadar korunarak gelen kalıntılar arasında 300 kişilik tiyatrosu, tapınak ve mezarlar yer almaktadır.

Bu az kişilik tiyatrosu Likya şehirleri içerisindeki en küçük tiyatro olmasıyla dikkat çekiyor. 1.derece arkeolojik SİT alanı olması nedeniyle korunmayı başaran Simena Antik Kenti bölge seyahatinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bölgede yer alan @ankhkekova da iki kişilik konaklama ücreti 350TL civarında ve 1987 yılından beri kendi formülünü kullanarak yaptıkları taze meyveli dondurmalarını mutlaka denemelisiniz. Köyde karşılaşacağınız yapılar arasında kitabeler, lahitler, kaya mezarları, antik tiyatro ve su sarnıçları bulunuyor.

Tekne gezimiz için  Kekova butik tekne turu ile @captaindurali ile yaptık. Rotamiz tersane koyu, batik sehir ve Kalekoy oldu. Tekne de aldigimiz yemeklerde cok lezizdi. Paylasimli turlar kisi basi 80TL, Ozel tekne turlari 1000TL +kisi basi 50TL yemek ucreti odeniyor. (12kisilik tekne)

Bu bolgelerde olursaniz Kas ve Kekova dan turlari mevcut. Guvenilir ve eglenceli bir gun gecirmek istiyorsaniz Durali Kaptan`i veya Captain Ergun’u tercih edebilirsiniz.

Alternatif Olarak Captain Ergun İle Kaş’tan -Kekova Tekne Gezisi;

*Captain Ergun ‘nun Kaş Liman’dan Kalkan teknesi ile tekrar Kekova turu yaptım. Tur’un en sevdiğim bölgesi Kaleköy’ü tekrar ziyaret ettim. • Güzergah olarak hiç bir şekilde karayolu ulaşımının olmadığı bakir koylara gittik. Uğradığımız koylar; Eleksi koyu , İnönü koyu , ufak dere koyu , akvaryum , batık şehir , Kalekoy , simena , Ucagiz.👌 Tekne’nin en büyük özelliği Kaş ve Kekova bölgesindeki en yeni ve en büyük tekne olması ve Kaş’tan direk deniz yolu ile Kekova’ya ulaşıyor olması.
Kekova’ya aktarmalı gitmeden doğruca Kaş limandan çıkmak isterseniz eğer Ergun Kaptan’i tercih edebilirsiniz.

Tekne’de profesyonel bir rehber her yeri anlatıyor.
Saat aralığı; 10.00-18.00
Kişi bası 150₺

Öğlen balık, yanında 4 çeşit meze sunuluyor. Yemekler nefis.👌 info@boattripturkey.com +90 542 731 23 58
Captain Ergun Webstesine Ulaşmak İçin Tıklayınız…

Kekova butik tekne turu fiyatları için tıklayınız…

Kaptan Durali Telefon: +905352243806 E-Posta: info@kekovabutiktekne.com Web: www.kekovabutiktekne.com

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply