Kaş’ın En Köklü Mekanı; Bilokma Restaurant

0

Kaş’ın en köklü bilindik restoranlarından biri olan Kaş ile özdeşleşmiş Bilokma Bahçe restorandayım. Yeşillikler içerisindeki bahçesi oldukça huzurlu. 2000 yılında açılmış 18 yıllık bir geçmişe sahip restoran, geleneksel Türk lezzetlerini doğal ve organik ürünler kullanılarak yapıyor. Ev yemeklerini, kendinizi evinizin bahçesindeymiş gibi hissebileceğin sımsıcak bir ambiyansta sunuyorlar. Bilokma’nın merkezdeki ilk mekanından sonra burası da Pazaryeri karşısındaki ikinci ve yeni mekanı. Taş ev dekorasyonuyla bütünleşmiş çok hoş bir mekan olmuş.

Gelelim deneyimlediğim lezzetlere; *Meze Tabağı 10 çeşit meze bulunuyor, kabak tarator, soğan salatası farklı olanlarındandı ve fiyat; 38TL. Mezeleri tek tek tabak halinde almak isterseniz 12TL. Sarma 24TL, Anne Böreği; 24TL, Mantı 24TL, Köfre 29TL.

Mekanın ayrıca çok tatlı bir yaz anısı sonrası temelleri atılıyor. 2000 yılında anne Sabahat Hacıosmanoğlu tatil için Kaş’ a geliyor. Buranın dokusu ve doğal güzellikleri ona ani bir karar aldırıyor o günlerde tarifi annesinin yadigarı olan lokmaları yaptığı küçük bir tezgahla başladı.

2001 yılında Kaş’ın ara sokaklarından birinde lokma tatlısının yanı sıra Türk Mutfağı’ndan özenle seçilmiş lezzetleri sunduğumuz ilk yerimizi açıyorlar. Daha sonra yoğun ilgiden dolayı 2005 yılında daha büyük olan şimdiki Kaş Merkez’de bulunan yerlerinde hizmet verirken en son olarak Bilokma’nın ikinci mekanını bahçe restoran olarak Pazaryerinin karşısına açtılar. 2 kız kardeş ve bir annenin dayanışması en güzel meyvesi olan bu mekanda herşey çok lezzetli.

Açık alanda püfür püfür esen havasıyla ev yemeklerini en güzel şekilde yiyebileceğiniz Bilokma restorana mutlaka uğramalısınız. Ayrıca kahvaltıda ve bazlama da oldukça iddialılar.

 

 

Mekana adını veren lokma tatlısını yemeyi de ihmal etmeyiniz. Menüye göz atabilmeniz için aşağıya bırakıyorum;

 

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply