Karaköy’de tasarım harikası bir lezzet durağı ;TÜKKAN

0

Karaköy sokaklarını yalnızlığa terketmemiş, ellerinden tutmuş ” hadi gel birlikte yürüyelim” demiş,sadece adıyla bile farklılık katmayı başarmış bir mekan Dükkan değil o Tükkan.

Yıllardır İstanbul’da eğlence sektöründe yer alan arkadaşım Melih Doğan’nın Tükkan’nını çok merak ediyordum çok güzel kaliteli bir iş yaptığından kesinlikle emindim çünkü aylarca birçok gezgin,guru ve bloggerın uğrak mekanı olmuştu,bu sebepten Tükkan ismi kulaklarımda çınlayan bir görev haline gelmişti adeta. Henüz bir yılını bile doldurmadan Karaköy sokaklarında namı almış yürümüş bir mekan.

Tükkan Karaköy’ün tarihi esintisine farklı bir bakış açısı getiren bir dekora sahip hemen hemen her köşesi özenerek tasarlanmış keyifli,huzurlu bir lezzet durağı.
 İstanbul’un sıcağından bunalmış bir vaziyette kendimi Tükkan’a atar atmaz Melih’e patatesli çok çabuk hazırlanacak atıştırmalık birşeyler hazırlattırmasını rica ettim.Ben yemeğimi yerken Melih gastronomi mezunu olduğunu söylüyor ve patatesin aynen çikolata gibi ”serotonin” yani mutluluk hormonu sağladığından bahsedince şaşkınlığımı gizleyemedim oysa ben özellikle kızarmış patatesin sadece kilo yaptığı gibi kötü bir özelliğini bilirdim .Bu merakla ufak bir araştırma da ben yaptım ; ”Halk arasında mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin;Muz,patates,nohut,balık,tavuk,kavun,ıspanak,brokoli,kırmızı et,domates ve ay çekirdeğinde bulunuyormuş.”Tükkan haftaiçi 3 çeşit yemekten oluşan hergün farklı bir menü seçeneği ile fix bir fiyat sunarken, haftasonları da geç saatlere kadar kahvaltı imkanı sunuyor.

Artık hepimizin ihtiyacı olan şeylerin başında farklı ve özgün tasarımlar bulunuyor lüksten çok salaş ve otantik mekanların müdavimi olmuş bir çok insan gibi bende kendimi Tükkan’da rahat ve farklı bir tasarımın içerisinde bulunca burayı terketmek oldukça zor oldu.Araya serpiştirilmiş eskitme masalar mekanı Karaköy’ün tarihi dokusuyla bağdaştırmış.

Panjurları,çicekleri,ağaçları ile bir başka Tükkan
Tükkan’nın zenginlik kaynağı burası olmalı bereketin geldiği söylenen bitki ile tasarım çok akıllıca olmuş.
 Tükkan’nın en sevdiğim köşesi burası,yan tarafta bulunan koltuğa oturup kahvenizi yudumlarken bir taraftan kitap,dergi,gazete okuyarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

 

 

Üst katında bulunan klasik eşyalar göz kamaştırıyor
Tükkan’da en küçük bir isteğiniz bile özenle hazırlanıp masanıza getiriliyor.
Üst Kat çiçek dekoru
Kim ne derse desin en güzeli burada kahve içmek 🙂 Sevdiklerinizle bol bol vakit geçirebileceğiniz güzide mekanlardan biri.
Son bir paylaşım da yine en sevdiğim köşede burası artık Firstdaisy’nin köşesi 🙂
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply