Kalamış’ta yenilenen bir mekan Mezze & Bar Restaurant

0

Kalamış’ta eski Murphys Dance Bar‘ın yerine açılan MEZZE & BAR kendini yenilemeye devam ediyor.

Restaurant sahibi Mörfi Bey oldukça ilgili,alakalı,deneyim sahibi, ruhu genç ve genç fikirlere önem veren yenilikçi biri öyle ki ;trend neyi işaret ediyorsa ,o an hiç düşünmeden yeni bir işe atılabiliyor yada yenilikler yapabiliyor işte Mezze&Bar’da bu noktada hayata geçiyor.

Restaurantın eskiden dans bar olmasından dolayı loş ışıkları ortamı kasvetli gösterse de ; yemeklerin tadı ve sunumları çok iyi;özelikle asma yaprağında getirilen mezeler en çok dikkatimi çeken sunum oldu.Tat olarak da balık çorbası çok iyiydi, balık çorbası az seven biri olarak buradaki çorbayı bir solukta bitirdiğimi söyleyebilirim.

Mekanın konumu çok iyi marinaya uzanan liman ağzında denize sıfır noktada yatların bulunduğu kısımda,buradan manzara muhteşem görünüyor.


Rakı bardaklarını işlemelerle kaplamışlar Mörfi Bey bu durumu şöyle açıkladı; Rakı bardaklarındaki işlemeleri ”rakı ısınmasın,eller ıslanmasın” diye yaptık dedi bu cevap çok hoşumuza gitti.Yenilenme çalışmaları devam ederken dekor içinde iyi bir değişiklik yaparlarsa tam anlamıyla yemeklerin hakkını veren bir mekan olacağından şüphem yok.

Asma yaprağında mezeler

 

Levrek buğulama

 

Tez pişti yahudi tatlisi ;Hamursuz Bayraminda yapilan tatli hamursuz unuyla yapilir mayasiz yani…icinde irmik, portakal, ceviz ve un bulunuyor.

 

Balık çorbasını pek sevmem ama buradaki çorba fikrimi değiştirecek kadar lezzetliydi.

 

Lakerda,mozerallalı midye eti,avakadolu somon
Şeftali köftesi,hamsili pilav,börek ve köfte
İşlemeli rakı bardağı ”rakı ısınmasın,eller ıslanmasın ” diye 🙂
Limon sorbe : sorbeyi dondurmadan ayıran en büyük özellik içinde yumurta süt yada kremanın kullanılmamasıdır.Meyve püresinden ve şekerli sudan yapılan kristalize buzlardan hazırlanıyor yemek arasında midenin dinlenmesi için birebir…

http://www.mezzevebar.com/ Tel:(0216) 349 7363

 

GÜNCELLEME : RESTORAN KAPANMIŞTIR.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply