İstanbul lezzet rotasına yeni zincir restoranlar eklendi;Sandalyee Brasserie & Fine Cuisine açıldı.

0
20 Yıldır yiyecek içecek sektörüne büyük emek vermiş Kösem Group, Etiler, Bağdat Caddesi ve Ortaköy’de Sandalye Brasserie & Fine Cuisine restoranlarını açtı.İstanbul’a yeni bir soluk, getirecek restoranların müdavimleri şimdiden oluşmaya başlamış.Etiler şubesini ziyaret ettiğim mekan ahşap dekorasyonu ile şık ve rahat bir ortam yaratırken, Şef Erkan Yeşil’in hazırladığı lezzetli tatlar, damağımızı farklı bir lezzet yolculuğuna çıkardı.
Şehrin yarınını temsil etmeye aday restoranın müdavimleri şimdiden oluşmaya başlamış böylesine keyif veren şahane ortamı keşfedenler vazgeçemiyor.
Sandalyee Brasserie Etiler,her sabah 10.00’da açılan mekan lezzetli kokteyller sunan barıyla saat 02.00’ye kadar hizmet veriyor.
Deneysel bir mutfak anlayışına sahip sürekli geliştirdikleri ve yeniledikleri menüden tatmış olduğum lezzetlerden bahsedelim.
Başlangıç olarak zeytinyağlılardan, börülce, patlıcan, patates,enginar,pastırmalı humus, pırasa, barbunya, kinoa salatası ve taze fasulye servis edildi.Bunların içinde en beğendiklerim bol limon eklenmiş enginar ve kinoa salatası oldu.
Salatalardan tadımlık olarak aldık, damla sakızlı ahtapot, levrek marin, deniz börülce ve kaju yeşilliklerinden oluşan  salatalardan özellikle levrek marin çok başarılıydı.
Izgara dana dil yumuşacık ve çok lezzetliydi yanında kavanoz da turşu ile sunulması da çok zevkli bir  tercih olmuş.
Dana Kaburga havuç püresi ile arpa şehriye risotto yatağında servis edildi.Yumuşacık ve tatlılık katan sosuyla kaburga benzersiz bir tat almıştı.

 

Lor peynirli üzerinde armut dilimleri bulunan pizza favori lezzetlerimden biri oldu .Peynir ile armutun buluşması çok yakışmış enterasan bir sunum olmuştu.
Son olarak yine menüye farklılık katan ”passion fruit puding” tatlısı denedim, damakta birkaç farklı tat bırakan bu tatlı şaşılacak türden yediğinizde tatlı,ekşi gibi tatların geçişlerini farkedebilirsiniz. 

                        * Kendi ürettikleri özel ekşi mayalı ekmeklerini de mutlaka denemelisiniz.

Sandalyee Brasserie Etiler Adres;
Etiler Mahallesi, Nispetiye Caddesi No;96 Beşiktaş/İstanbul
Tel:0212 265 005 55
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply