Göçtü Yalıkavak; Mersin’den Bodrum’a Uzanan Lezzet Yolcuğu

0

Bodrum seyahatimin en güzel gecesine eşlik eden mekanlardan en özeli ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Bodrum Yalıkavak’ta denizin üzerinde küçük bir iskelede büyüleyici günbatımı eşliğinde denize sıfır, kebapları ile fark yaratan Göçtü Yalıkavak Restaurant; şık ocakbaşı konseptinde tasarlanmış harika bir ambiyansa sahip. Yalıkavak bölgesinde genellikle balıkçıların yer aldığı denizin nimetlerinin sunulduğu bölgeye şık ocakbaşı konsepti ile giriş yaparak yeni bir soluk kazandırmışlar. Mekan ilk olarak 1950 yılında Mehmet Göçtü tarafından Mersin’de açıldı. Göçtü ustanın elinden çıkan kebap ve diğer etler büyük beğeni toplarken, ustanın yetiştirdiği kalfalarda ustanın terbiyesini alarak büyük bir tecrübeye sahip olmuşlardır. Böylelikle GÖÇTÜ, Mersin’de yeme içme alanında bir ekol ve yetiştirdiği ustalarla da bir okul haline gelmiştir.

“GÖÇTÜ RESTAURANT”, yarattığı damak tadı ve sunduğu hizmetle Mersin’de fark yaratmış Mersinlilerin sevgisini kazanmış mekanlardan bir tanesidir. Bodrum’da da damaklara şenlik kebapları ile ön plana çıkıyor.

Bu yıl ilk sezonu Bodrum’da ve tüm tecrübesini bu güzel mekana aşılamışlar. Genç işletmecileri Murat Bey ve Mahmut Bey ilgi ve alakaları, kaliteli anlayışı devam ettiriyorlar. Hem ilgi hem de işletmeci mantıkları özverileri ile pekişince güzel Yaz & Kış açık, Bodrum Yalıkavak’ta bulunan mekanda kış ayları için şömine bölümü bulunuyor. Mersin Menşeli restoranda tüm ürünler Mersin’den getiriliyor.

Masada bulunan mezeler; humus, göçtü spesyali yoğurtlu meze, acılı etli çiğ köfte nefis, yemeklerden tabiki Adana kebap çok çok iyi. 4 kişi oturduğunuzda mezeler, kebaplar ve alkollu içki dahil kişi başı 110TL ile 120TL arasında. Bodrum’a gelirseniz uğramanız gereken restoranlar arasında ilk sıranıza alınız.

Bodrum Yalıkavak(0535) 360 55 88

Adres: Yalıkavak Mahallesi, Çökertme Cd. No:52, 48990 Bodrum/Muğla

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply