Fransa’nın lüks markası ”Fauchon” Zorlu Center AVM’de …

0

Artık Paris’e kadar gitmemize veya lezzetli tatlıları sadece Fauchon’un web sitesinden sipariş vermenize gerek kalmadı çünkü Fransa’nın lüks markası Fauchon  Paris artık yanıbaşımızda, Akasya AVM’deki açılışından hemen sonra Zorlu Center AVM’ye taşındı.Fauchon ve Paris deyince akla gelen ilk sihirli kelime tatlılar oluyor, Türkiye’de menüyü bunun bir adım ötesine taşıyarak bizlere has lezzetleri Fauchon ile harmanlayıp, damak tadımıza uygun inanılmaz lezzetli bir menü hazırlamışlar. Pastırmalı kuru fasulyeli kuzu incik gibi geleneksel yemeklerimizin olduğunu duyunca çok şaşırdık.
Dünya devlerinden birini Türkiye’de kuzu incik yaparken görmek çok keyifli mutluluk veren bir duygu.Akşam yemekleri, tatlılar ve muhteşem kokteyllerine kadar herşey Paris tadında…

Yemeklere başlamadan önce masamıza 3 çeşit çok lezzetli ekmek ve tuzlu tereyağı geldi.
Fransız usulü ”soğan çorbası” denedik, Fransızlar bu tadı çok seviyor özellikle kış ayları için çok ideal sıcaklığı çok uzun süre koruyan bu çorba deyim yerindeyse her derde deva…Soğan çorbası sevmememe rağmen çok keskin olmayan baharatlarla yapılan çorbanın tadı doruk noktasına ulaşırcasına lezzetliydi. Fiyat: 24TL

Fauchon’un en ünlü tatlarından biri olan ”somonlu milföy” görünüşüyle olduğu kadar lezzetiyle de bizi mest etti.Fiyat; 29TL

”Bardakta morina avakado” morina balığı, avakado, küp domates ve taze soğan ile sunuluyor.

”Dana Carpaccio” akdeniz yeşillikleri, kavrulmuş çam fıstığı, parmesan, kurutulmuş domates ve sızma zeytinyağı ile servis ediliyor.
Bu lezzetlere en çok uyacağını düşündüğümüz şarap seçimini ”Borgo Sanleı Chianti” olarak yaptık.

Menüsünde 3 çeşit risotto bulunan Fauchon’da bunların arasından favori lezzetim ”mantarlı risotto” oldu fiyat;40TL

Ana yemek tercihimiz geleneksel yemeklerimizden olan ” kuzu incik ve pastırmalı fasulye” oldu.Fransız menşeili bir restorandan beklenmedik bir Türk lezzeti ile karşılaşmamız tam bu anda oldu.Diri fasulye taneleri ile etin lokum kıvamı pastırmanın lezzetiyle bütünleşmişti.Fiyat; 68TLGelelim altın vuruşa yani tatlılarımıza Paris deyince şöyle bir tatlı iştahım kabarır durur hep aklımdan ilk geçen makaronlar olur tane 5 TL,

Tatlılarda da Türk usulü ”antepfıstıklı ekler”,süt,bitter,çilekli ekler tane 20TL,

En çok beğendiğim tatlılardan biri de Vaniyalı  milföy oldu.fiyat 25TL yanında aldığım latte ile harika bir ikili oldular.

Dipnot olarak; Fauchon Paris Restoran Salı günleri saat 18.00’dan sonra happy hour sunuyor bu nedenle bizde Salı gününü tercih ederek lezzetleri ve rengarenk kokteyllerini deneme şansı yakaladık.
Kırmızı olan kokteyl; kırmızı meyvelerden, sarı olan kokteyl; nane,limon ve zencefil yeşil kokteyl; salatalık ve yeşil elma bulunuyor içlerinden en sevdiğim kırmızı olandı.

 Fauchon Paris Restoran Adres;
Zorlu Center AVM, Meydan Katı, Levazım Mah. Barbaros Bulvarı Kavşağı, Koru Sokak, No 2 Zincirlikuyu Beşiktaş İstanbul
web sitesi için tıklayınız…
Tel:0212 353 66 60
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply