Fira Burger; Keyifli ve Lezzetli Burger Mekanı

0

Metre Pizza’nın işletmecisi Arif Şengül’ün dahice fikirlerinden biri de Fira Burger olmuş. Eskiden Mano Burger olarak anılan mekan kapatılıp yerine Fira Burger Açılmış. Fira ismi nereden geliyor diyorsanız Arif isminin sondan okunuşu diyebilirim. Fikirleriyle ismini de markalaştırma yoluna gitmiş harika bir işletmeci. Gelelim Fira Burger’a Klasik burgerlardan sıkılanlar için yepyeni butik bir burgercı @firaburger taze ve lezzetli etleri ile ızgaradan, ekmeğine, kaliteli malzemeleri kullanarak burgerlar yapıyor.

20170112_162044

Mekanın ambiyansı, rengarenk sandalyeleri ile iç açıcı ve görülmeye değer bir ortam yaratılmış. Menüde bulunan burgerların  fiyatlar her bütçeye hitap edebilecek türden ortalama, 12,75 TL ile 15,75 TL arasında değişiyor. Exrta köfte köfte ve peynir yemek isteyenler, 7 TL fark ödemesi ile double keyif yapabiliyor.

20170112_154800 20170112_155139

Denediğim ve damakta iz bırakan burgerlar; Fira Burger ve Ottoman Burger oldu. %100 et kullanılan burgerlarda etin tadı harikaydı.

Fira Burger; içerisinde 110 gr et köfte ve cheddar ile hamburger sevenler için tatmin edici nitelikte, domates, yeşillik, karamelize soğan ve özel Fira sos ile bizlere hitap edecek türden burgerlar yapılıyor.

Ottoman Burger;  110gr et köfte, taze yeşillikler, domates, hellim peyniri, karamelize soğan, patlıcan püresi, Ottoman sos ve turşu ile servis ediliyor.

20170112_160451

Burgerların yanında servis edilen ayrıca ücretlendirilen lezzetli baharatlı patatesleri de, soğan halkaları da sıklıkla yemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Sizi bilmem ama ben ne zaman kendimi ödüllendirmek istesem kesinlikle uzun bir aradan sonra burger keyfi yapmayı ihmal etmiyorum. İşte burası da kendinizi lezzetli burgerlarla ödüllendirmek için keyifli bir adres.

Ayrıca Şubat ayında menüsüne yeni eklenecek, yeni tatlar ile Caddebostan‘ın keyifli ve nezih insanlarının iyi burgerları yiyebileceği, iyi etler ile donatılmış bir Burgerci @Fira burger denenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Adres; Caddebostan Mahallesi, Caddebostan İskele Sokak, No 14/B, Kadıköy, İstanbul

Telefon; 0216 3029444

Fira Burger Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply