Doğal Dükkan Kavacık; Tirebolu’dan Kavacık’a Uzanan Lezzet Yolculuğu

0

İstanbul’da uzun zaman sonra beni en çok etkileyen Karadeniz mekanlarından birtanesi Doğal Dükkan oldu. Tirebolu’nun yöresel lezzetlerini Kavacık’a taşıyan @dogaldukkan ‘da Karadeniz lezzetleriyle donatılmış masada şölen havasında lezzetli tatlar denedim.

Doğal Dükkan köy organizasyonları kapsamında ürettirdiği doğal ürünlerin satışı yapıyor, aynı zamanda doğal kahvaltı, doğal yöresel lezzetler, doğal tatlılar ve pide ürünleri bulunuyor. Tirebolu’da 2011 yılında ilk şubesini açmış şuan 3 şubesiyle hizmet veriyor. 4.Şubesini İstanbul Kavacık’ta açtılar. Adı ile özdeşleşmiş ahşap tasarıma sahip mekan bahçesiyle yemyeşil bir ortam sunuyor.

Mekanın Giriş Kısmın da Yer Alan Doğal Dükkan’da Alışveriş Yapabilirsiniz.
Doğal Dükkan’ın köy organizasyonları kapsamında ürettirdiği doğal ürünlerin tanıtımı ve satışı için oluşturulmuş sosyal proje sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için geleneksel yöntemlerle yapılan bilinçli üretimlerle elde edilen organik ürün kullanım bilincini aşılayarak Doğal Yaşam Zincirini genişleterek ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmak ve bilimsel faydalarını anlatarak, sağlıklı gelecek nesiller yetişmesine katkı sağlamak için Tirebolu’da yetişen doğal ürünlerin satışının yapıldığı reyonlarımızdan güvenle doğal ürünler alabilirsiniz. Ben Tirebolu ve Giresun fındığı yanında fındık ezmesi aldım çok lezzetliydi.

Doğal Dükkan Lezzetler; Doğal yöresel lezzetlerden tattıklarımın hepsi nefisti. Fasulye dible, sakarca, levrek buğulama, hamsi çıtır, hamsi sote, hamsi kuşu, palamut kavurma, kiraz kavurma, pazı kavurma, kavurmalı pide, fasulye turşu kavurma, hamsili pilav nefisti. Tatlılardan pepeçura, Tirebolu burma tatlısı ve yaban mersinli sütlaç deneyimledim. İki kişi ortalama 60TL. Hepsi sağlıklı ve inanılmaz lezzetli.

Doğal Dükkan’nın sahibi Şevket Alaeddinoğlu köy sosyal sorumluluk projesini hayata geçirerek Karadeniz yöresinde doğal ortamlarda yetişen veya yetiştirilen tarımsal ve hayvansal ürünlerin ekonomiye kazandırılması için köylü halk ile birlikte el ele vererek ürettiikleri ürünleri birlikte işliyor ve elde edilen katma değeri birlikte paylaşıyorlar.

Mekanın şefleri Tirebolu’dan, ürünlerde Tirebolu’dan olunca tam anlamıyla yörenin lezzetlerini birebir tadıyorsunuz. Açık mutfakta hijyen hat safhada sağlanmış hem şeflerimiz oldukça temiz, hem de bulundukları açık mutfak çok ferah. Ayrıca Kahvaltı için gitmek isterseniz kişi başı 30TL.

Baştan sona kadar nefis lezzetlet sunan mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Doğal Dükkan’nın menüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Adres; Kavacık Mah. Mehmet Ali Birand Cad. NO:47 Orhan Veli Kanık Parkı içi Kavacık
34810 Beykoz, İstanbul

Tel: (0216) 310 28 28

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply