Damak Şenlendiren Lezzetler ;Bozcaada Ada’m Restaurant

0
Dayanmak ne mümkün diyerek yine Bozcaada’ya gittim ve sizler eğer hala Bozcaada’ya gitmediyseniz bir çok lezzeti pas geçmişsiniz demektir.Hafızalarımda uzun süre yer edecek olan bir restoranı sizlerle paylaşmak istiyorum.Ada dönüşü ziyaret ettiğim Adam Bozcaada Restoran aklımı başımdan aldı diyebilirim.Sahibi bir bankacı olan Saada Delen, işi gücü bırakıp ada ya yerleşiyor ve asıl hikaye bundan sonra Ada’m Restoran ile başlıyor.

Bozcaada’da meyhaneler sokağında bulunan Ada’m Restoran’nın aynı zamanda Bozcaada Kale’si manzaralı bir terası bulunuyor.Saada Hanım adaya değer üstüne değer katmak için elinden geleni yapıyor restoran da kullanılan ürünlerin hepsi ada ya özgü Bozcaada’da çıkan her ürünü değerlendirip menüye uyum sağlayacak şekilde eklemişler ve bu sayede inanılmaz lezzetler ortaya çıkmış,deyim yerindeyse bu restoranı çok fazla abartmak istiyorum çünkü damak çatlatan aynı zamanda şenlendiren lezzetleriyle bunu fazlasıyla hak ediyor.

Saada Hanım, burayı tam anlamıyla bir İspanyol Tapas Restoranı’na benzetiyor,bunun nedeni en çok mezeleri ve ara sıcak lezzetleri ile ön planda olup,fark yaratmasından kaynaklanıyor.Örneğin bildiğimiz Paella’yı kuskus ile yapmaları,balıktan kokoreç,üzüm telvesinden soğuk servis edilen tatlılar menü de baş tacı olmuş.
Restoran’da şüphesiz beğenmediğim hiçbir lezzet olmadı yalnız seçmem gerekirse sırasıyla favori lezzetlerim;
1.Enginarlı Ahtapot (hersene olduğu gibi bu sene de menünün baş tacı )
2.Sardalya Mücver
3.Karidesli Börek
4.Balık Kokoreç Bruschetta
5.Kuskus Paella
Başlangıç olarak sunulan meze tabağı,kavun-peynir ve salata lezzetler de olduğu kadar sunum olarak da çok başarılı.

 Meze tabağını özellikle paylaşmak istiyorum bu kadar şık sunumu saklamak olmaz.


İçerisinde 8 çeşit meze bulunan bu tabağın fiyatı 40TL,alternatif isterseniz bu mezeleri 5TL karşılığında seçerek tek tek sipariş verebilir veya 10TL olarak fiyatlandırılan daha büyük porsiyonları tercih edebilirsiniz.

Her mezeden tadabilmek adına bizim tercihimiz bu tabak oldumezelerin hepsi çok güzeldi ama özellikle isli tavuğun enfes bir tadı vardı.
Geçen sene dilden dile dolanan en ünlü spesyallerinden biri ”Enginarlı Ahtapot ”bu sene de çok lezzetliydi fiyat :35TL
Fark yaratanlar dan bir ara sıcak daha ”Kuskus Paella ” fiyat 20TL
Ada ekmeği ile birlikte sunulan ”Balık Kokoreç Bruschetta ”fiyat 18 TL
Karidesli Börek ve Sardalya Mücver baktınız da herzamanki mücver dedik ancak yedikten sonra sardalya ile yakaladığı uyuma şahit olduk mükemmeldi fiyat :16TL Karidesli Börek de çok lezzetliydi fiyat 20TL

Bu lezzet festivalinin ardından tatlı bir kapanış şarttı ve yine ada üzümlerinden elde edilen üzüm telvesinden yapılan soğuk dondurmalı tatlı ile yanında votkalı karpuz frozen.

Kısacası şuana kadar Bozcaada’ya gitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir gittiyseni ama Ada’m Restaurant’a uğramadıysanız ise bir çok şeyi kaçırmış sayılırsınız bu yüzden bir daha plan yapın ve adayı lezzetleriyle tanıyın.Yaklaşan Bozcaada Lezzet Festivali belki bu seyahat için güzel bir seçim olabilir.

Ada’m Restaurant’ın lezzetli instagram hesabını takip etmek için tıklayınız

  • İletişim
    • Telefon: 0 286 6978404, 0530 405 25 41
    • Adres: Cumhuriyet Mah. Alsancak Sokak No : 42
    •  

Geçen yıl yazdığım Bozcaada yazısı için tıklayınız…

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply