Cantine Del Frida Pendik Marina ; Frida Kahlo Ve Zamana Yolculuk

0

İstanbul’da son zamanlarda rast geldiğim en renkli, nostaljik ortama sahip sıcacacık bir mekan keşfettim. Soba üzerinde patatesler, çay ile geçmişi yansıtan Pendik Marina içerisinde bulunan Cantine Del Frida’da harika bir ortamdaydım. Adeta zamana yolculuk yapmış gibi oldum, nedendir bilinmez ama eski, tarihi ,antika şeyler hep ilgimi çeker.  Eski tarzda dekore edilmiş, masa ve duvarları, eski televizyonlar, daktilolar, masa örtüleri, paspaslar. Burada her şey son derece eski ve nostalji kokuyor. Başınızı hemen çevirdiğiniz de karşınızda deniz ve marina görüntüsü ile huzur buluyorsunuz.

Mekanın oldukça ilginç bir hikayesi var. Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun aşk, acı ve sanatla hayata tutunmuş yaşantısından esinlenerek tasarlamış rengarenk dekorasyonu ile mutluluk veriyor. Mekan, dış kısmında alabildiğine deniz manzarası ile huzur verirken, iç kısmında renkli ortamı, antikaları ve geçmiş özlemlerimizi yansıtan bir soba etrafında keyifli dakikalar geçirmek mümkün.

Geniş bir menüye sahip mekanın yeni menüsünden seçme lezzetler deneyimledim. Patrones Pizza (Acı domates sos, rende mozarella, isot, sucuk, füme et, pastırma,cheddar, al biber, jalapeno) 28TL. Hıngal ( Ispanaklı patatesli mantarlı krema sos ile) 27,50TL. Kaşarlı Köfte kızarmış kaşik patates ve garnitür ile) Fiyat; 28,50TL. Hellim Peynirli Salata 25,50TL. Menüde çorbalar,  tostlar, sandviçler, salatalar, burgerler, wrapler, pizzalar, makarnalar, Meksika mutfağından seçenekler, et ve tavuk yemekleri, ızgaralar, tatlılar bulunuyor.

Üstelik mekanda ikramlar hiç bitmiyor, soba da patatesler, mandalinalar ile günlük değişen ikramlar sürekli olarak masalara servis ediliyor. Bazı günler canlı müzik eşliğinde harika bir ortam sunuyor. Sürekli çalan 45likler de mekanın ruhuna oldukça uygun. Ayrıca her gün sunulan kahvaltısı da mutlaka denenmeli. 2 kişi 59 TL. Son zamanlarda en çok beğendiğim sıcacık mekanlardan bir tanesi oldu.

Mekanı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Frida Kahlo’nun eşi Diago’ya duyduğu aşk ve acı dolu sözlerinden bir mısra; Her defasında körkütük aşık olarak döndüm sana ya da aslında senden hiç gitmemiştim.

Mekanın menüsünü inceleyebilmeniz için aşağıya ekliyorum.

Adres:
Batı Mah. Sahil Bulvarı Marin Sitesi E Blok No:6 E/5 Pendik / İSTANBUL ( Pendik Marin Türk)
Tel: 0216 511 40 22
Email: info@cantidelfrida.com

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply