Boğazın İncisi, Balığın İyisi ”Delmare Balık Çengelköy”

0
Uzun zaman sonra beni en çok etkileyen restoranlardan biri Delmare Balık Çengelköy oldu… Muhteşem boğaz manzarasıyla büyülenirken, lezzetleriyle de damaklarımız şenlendi.Delmare Balık, kalamar, ahtapot, ve deniz kabuklularını ve sebzelerini Kuzey Ege’den getiriyor, mezelerini Ayvalık’ta bulunan kendi çiftliklerinde ekolojik olarak yetiştirdikleri ürünlerinden hazırlanıyor lezzeti de buradan geliyor.Sunum olarak da göze hitap eden bakır döküm tavalar, toprak güveçler ile deniz ürünleri sunuluyor.
Romantik bir ortam aradığınızda bir kadeh şarap ile boğazın emsalsiz yüzünü yeniden keşfedebilir, kimi zamanda rakı ile keyfe keder muhabbetlerinize eşlik eder.
 

Masamızı taçlandıran Cunda’dan gelen mezeler ve diğer lezzetleri yine Cunda’dan gelen Şef Mehmet Yorulmaz özel olarak hazırlıyor, işi bilen ellere teslim edince lezzet kaçınılmaz oluyor.
Özellikle mezeleriyle fark yaratıyorlar ; çiğ enginar salatası, kabak çiçeği dolması, fava, atom ve levrek marina, çiroz ön plana çıkan lezzetleri arasında…

 Ara sıcaklardan, peynir şelalesi, baby kalamar, ahtapot, jumbo karides çok lezzetliydi.

                       Bakır tavada sunulan jumbo karidesler lezzet ve görüntü olarak cezbediciydi.

Ana yemek olarak sunulan balıklar çok lezzetliydi.
En son olarak aldığımız tatlı …
Küçük bir sır vereyim bu bölüm romantik ortam arayan evlilik teklifi vs yapmak isteyenler için tasarlanmış özel olarak rezervasyon yapılabiliyor.

 Dekorasyon olarak yenilenen restoran şık bir ortama dönüşürken manzarası, günbatımı ile romantik bir ambiyans yakalamak isteyenler için mimar Ali Türker tarafından ”Boğaz’ın Kızı” olgusuna dayanarak yeniden tasarlanmış.

Delmare Balık, eşsiz boğaz manzarası ve deniz ürünleri keyfi yaşamak isteyenler için mükemmel bir yer.
Ulaşım; Del Mare Balık’ın Kuruçeşme Su Ada iskelesinden günün her saati kalkan teknesinden faydalanabilirsiniz.
 
Rezervasyon için;
Kuleli Cad. No:53/4 Çebgelköy-İstanbul
Tel:0216 422 57 62
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply