Boğaza karşı Antep kahvaltısı; Nezih Kebap & Yuvalama

0
Daha önce yemeklerini tatmış olduğum Nezih Yuvalama Kebap’ın bu defa dilden dile dolaşan meşhur kahvaltılarını denedim. Muhteşem boğaz manzarası ve havası eşliğinde çeşit çeşit ve çok lezzetli serpme kahvaltıları deneyimli ve çok nazik bir ekip tarafından sunuluyor kalabalık olmasına rağmen kafamı hangi yana çevirdiysem o tarafta mutlaka bir garson belirip bir isteğiniz mi var diye soruyordu öncelikle bu hassasiyetlerinden dolayı tebrik ederim.
 Antep yöresine ait serpme kahvaltı yapacağım daha ne isterim birde boğaz karşımda enfes Antep’e genüz gidememiş biri olarak bu lezzetleri İstanbul’da bulmak benim için paha biçilmez oldu.
Antep kahvaltısında gözlerimiz katmer arayınca ekstra olarak söyledik
Masaya oturur oturmaz kahvaltılık ürünler tek tek yerlerini almaya başladı. Serme kahvaltıda; yöresel peynir, dil peyniri, beyaz peynir, böğürtlenli lor peyniri, tereyağı, süzme ve petek pal, vişne reçeli, pekmez, Bodrum mandalina reçeli ( en çok hoşuma giden görünüşü ve lezzeti muhteşem ) nohut piyazı, Antep yöresine ait kırma çekirdeksiz yeşil zeytini,yeşillikler, domates salatalık ve sögüş, patatesli sebzeli yumurta, menemen,bal, kaymak, sahanda sucuk ızgara, kiremitte peynir (favori lezzetim), semsek böreği, kızartma ekmek, tahin, bazlama ekmek, yumurtalı ekmek ve daha saymayı unuttuklarım olabilir bu ürünler tamamiyle Nezih Restoran’nın kendi üretim tesislerinden getiriliyor.
Haftanın her günü istediğiniz saatte kahvaltı yapabileceğiniz mekanda serpme kahvaltı kişi başı 54TL.
Nezih Kebap & Yuvalama
Adres;Yahya Kemal Cad. No:24 Rumelihisarı/İstanbul
Tel:0212 264 74 55
www.nezihkebap.co
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply