Boğaz Manzarası Eşliğinde Antep Lezzet Yolcuğu; Nezih Kebap & Yuvalama

0

Gaziantep mutfağı denilince bol çeşitli, iştah kabartan lezzetler hafızalarımızda canlanır, dünyada şehir ismi ile anılan tek mutfak olma özelliğine sahip bu eşsiz mutfağın temsilcilerinden biri olan Nezih Kebap & Yuvalama boğaz manzarası eşiliğinde bizleri Antep lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Kimi zaman manzara iyi olur lezzet iyi olmaz, kimi zamanda mekan kötüdür yemek iyidir ve benim fikrim de manzara olduğunda lezzete daha az önem verilmesiydi taaki Nezih Restoran’ı görene kadar artık böyle olduğunu düşünmüyorum.Eşsiz konumda zengin Antep lezzetlerinin temsilcisi olan restoran hizmet, lezzet ve manzara üçlüsünü buluşturan ender mekanlardan.

Newyork Times dergisine manşet olan ve Türkiye’nin en iyi et lokantaları arasında gösterilen restoran lezzetleriyle benimde gönlümü fethetmeyi başardı.Yemeğe başladığımızda Antep usulüne uygun bakır tepsi ve bakır tabaklarda sunulan göz doldurucu mezeler geldi.


Meze tepsisi içerisinde ; muhammara, patlıcan salatası, yeşil zeytin piyazı, gavurdağı salatası, halep köfte, panço bulunuyor.


Tatdığımız her meze birbirinden farklı ve lezzetliydi.


Meze Tepsi Fiyatı :70 TL

        


Gaziantep usulü kiremitte sıcak peynir.                             Fındık Lahmacun.

Beklenen o an geliyor Antep deyince çeşit çeşit kebaplarla aklımız süslenir, buna eşlik eden  enfes bir boğaz manzarası yanında da rakı olursa tadından yenmez.
Etlerin tadı denildiği kadar lezzetliymiş sadece Antep değil her yöreye ait kebaplar sunuluyor. Fotoğrafta Görülen Karışık Kebap Fiyat:55TL
Antep yöresine ait katmer geliyor tadı oldukça hafif yanında çay ile muhteşem bir ikili oluyor.
Böylesi bir manzarada zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamıyor bile insan havanın serin olmasına aldırış etmeden dışarda oturduğumuz restoranda günü batırıp geceyi meyve tabağı ile sonlandırdık.

Restoranın gece boğazın ışıkları ve ay manzarasıyla bütünleşen manzarası da bir başka güzeldi.


Nezih Restoran’dan bir daha gelmek üzere ayrılırken hafızamda kalan favori lezzetlerim şunlar oldu;

  • Antep mezelerini denemelisiniz,
  • Kiremitte sıcak servis edilen Antep peyniri,
  • Karışık kebap servisi ve etlerin lezzeti ile enfesti özellikle satır kebabı, şiş kebap ve fıstıklı kebap çok iyiydi.

Dipnot olarak kahvaltılarının da çok meşhur olduğunu duydum fırsat bulur bulmaz deneyimleyeceğim ve sizlerle paylaşacağım.

                                                             Nezih Kebap & Yuvalama

Adres: Yahya Kemal Cad. No:24 Rumehisarı – İstanbul
Tel:0212 265 74 55
www.nezihkebap.com
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply