Beyoğlu’nun En Yeni Dönercisi; Farmet Döner

1

Yeni keşiflerimden biri olan, Beyoğlu Tünel’de yer alan ve henüz çok yeni açılmış, Farmet Döner‘deydim. Mekan hakkındaki tüm değerlendirmelerimi sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz.

Mekan, içeri girer girmez oldukça hijyenik ve ferah bir alan sunuyor. 4 katlı mekanın en üst katı teras ve İstiklal Caddesini tepeden gören bir manzaraya sahip.😊

Bölgesel lezzetleri yaşatmak adına; Ankara Usulü terbiyelenmiş etler özel bir çiftlikte yetişiyor ve kullanılan kuyruk yağı yöresel olmakla birlikte girişte yer alan ayran yayık ayrını lezzetler arasında yerini almış. Aynı zamanda meyve suları %100 sıkma Zumosol marka.

Dönerde kıyma kullanılmıyor, süt danalarının tranç kısmına ait etler kullanılıyor. 👏👏 Oldukça lezzetli.😋Fiyatlar;Döner porsiyon 22TL, Döner Dürüm 14TL, Ayran ve meyve suyu 5TL, Ezo gelin çorbası 5TL

Taze patatesleri gözünüzün önünde fırında pişirerek servis ediyorlar.

Ekmekleri kendileri yapıyorlar, geleneksel ekmek yapımında kullanılan ekşi maya ve sızma zeytin yağı kullanılıyor.

Son olarak en leziz kısmına gelirsek, çikolatalı ve dondurmalı tatlılarla nefis bir şölen yaşatıyor.

Restoranda servis edilen tatlılarda uluslararası lezzetlere yer veriliyor. Sarelle’li profiterol, Costa Rica kaynaklı akışkan çikolata ve İtalyan dondurması Pernigotti, tadelle dondurması servis ediliyor.

Costa Rica Çikolatalı Fontana 10TL, Sarelle Profiterol 10TL,

En önemli hassasiyetleri insan sağlığına uygun üretim ve hijyeninin maksimum düzeyde olması bu nedenle gıdalar da doğal ve doğala en yakın ürünler üretiliyor. Mekanı mutlaka ziyaret etmeli leziz dönerler ve ayranın tadına bakmalı son olarak kapanışta tatlı ve dondurmalar ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Bunların haricinde menü isterseniz, 3 çeşit ayrı menü fiyatı bulunuyor. Klasik Menü(ekmek arası veya dürüm fırında patates ve içecek) 22TL, Kıvamında Menü  (ekmek arası veya dürüm fırında patates, çorba ve içecek)
28TL, Doyuran Menü 34TL, (ekmek arası veya dürüm fırında patates, çorba, içecek ve tatlı)

Farmet Döner Beyoğlu Tünel,

Adres: Şahkulu Mahallesi, İstiklal Cd. No:255, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

1 Yorum

  1. Akşamın bu vakti canımızı çektirdiniz. Yarın yolum beyoğluna düşermi bilmiyorum ama, yarınki öğle yemeğimin menüsü belli oldu : Döner 🙂

Leave A Reply