Bebek Palivor Çiftliği Mağazası;Doğadan sofralarımıza gelen lezzet

1Geçtiğimiz haftalarda  Hülya arkadaşımızın davetiyle Palivor Çiftliği’nin Bebek Mağazasında kahvaltıdaydık.
Palivor Çiftliği,Kırklareli’nin Demirköy içerisinde 300 yıl önce kurulmuş,2011 yılında yeniden hayata geçirilmiş tarım ve hayvancılık yapılan bir çiftlik.Çiftliğin hedefi Trakya’nın lezzetli ve gürme ürünlerini sağlıklı nesillerin yetişmesi için güvenle üretip, sunmak ve bunda da başarıya ulaşarak Avrupa Gayrimenkul Ödüllerinde;”Avrupa’nın en iyi çiftlik projesi ” olarak seçilmiş.

Palivor Çiftliği’nin Bebek mağazası açılalı 2 ay oluyor.Küçük olmasına rağmen içerisine bu kadar çeşitli ve gurme lezzetleri sığdırmak gerçekten bir bir başarı.Özellikle o muhteşem kahvaltıdan sonra bu lezzetlerin bu küçüçük dükkandan özenle çıkıyor olması beni şaşırttı.
Mekan 16 kişiyi ağırlayacak şekilde dizayn edilmiş diğer kısımlar şarküteri haline dönüştürülmüş,et ve süt ürünlerinden,reçellere,kahvaltılıklara, kahveler ve organik çaylara daha aklıma gelmeyen bir çok lezzete yer veren kocaman bir şarküteri.Sadece kahvaltı değil,gün boyunca çeşitli atıştırmalık lezzetleri bulabilirsiniz.
Şuana kadar yediğim en lezzetli ve kaliteli kahvaltıklardan söz edelim;

Palivor üretimi keçi taze kaşar,Trakya eski kaşar,Trakya beyaz peynir.
Palivor Çifliğine ait özel et fümeler,salamlar,
Benim favori lezzetim ”Mereng” oldu Yumurta akı çırplıyor kasikla tepsiye koyuluyor firinda 2 dakika kaldiktan sonra ortası çukurlaştırılıp sarısı 1 dakika 190derece de pişiriliyor.

 

Palivor Çiftliğine ait lezzetli doğal el yapımı ”Çiftlik Sosis”
Palivor Çiftliğine ait özel kesim ”dana sucuk ” sucukların tamamı baharatsız sadece et kullanılarak yapılıyor.
Palivor çiftiği üretimi peynirler.Keçi Peyniri favorim oldu.

 

Çikolata Sufle. Palivor’un organik çiftlik yumurtası, inek tereyağı ve bitter çikolatasıyla yapılan müthiş lezzet, İçerisinde un yoktur.
Palivor Çiftliği İletişim Bilgileri;Mağaza Adresi:Manolya Sokak No:9Bebek Istanbul Turkey  Çiftlik AdresPalivor Mevkii Yolu Avcılar Köyü PK. 39500 Demirköy Kırklareli bebek@palivor.com
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

1 Yorum

Leave A Reply