Armada Teras Restaurant;Tarihin Ayağında, Deniz Manzaralı Bir Kahvaltı

0

 

Sadece manzarası için burayı yazabilirim dedim ve yazıyorum:) bazen benden alan şeyler oluyor restoranın  açık teras bölümü; Sultanahmet Cami ve Ayasofya’nın heybetli manzarasına bakarken, kapalı teras bölümü tarihi surların hemen yanıbaşında Ahırkapı manzarası ile marmara denizinin dalgalı sularını içine alan muazzam bir manzaraya sahip,bu manzarayı görür görmez gözlerim ziyafet çekmeye başlıyor bile:)

Burası;Tarihin ayağında ahır kapısının hemen girişinde bulunan Armada otelin üst katındaki Armada Teras Restaurant.Artık manzaralı mekanları kendimce 2’ye ayırıyorum :1.Karnımı ve gözümü doyuranlar 2.Sadece gözümü doyuranlar…Birinci seçeneğe ne yazık ki artık çok az rastlıyoruz, bu nedenle ben ikinci seçenekle birşekilde idare etmeye çalışıyorum.
Zomato’nun hediye etmiş olduğu bu kahvaltıya gezmelerdeyim.com Kenan Yıldırım ile birlikte gittik.Gitmişken de ahırkapı civarını kendisinin gezi bilgileri doğrultusunda turladık gerçekten çok keyifli bir gezi ve kahvaltı oldu.
Saat :10.30 ‘da başlayan açıkbüfe kahvaltı 14.00’da sona eriyor olsa da burada zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz dışarısı soğuk, masamızda semaver, çayımızı kendimiz doldurup pencereye konan sevimli martılara ekmek ve simit attık.

Çok zengin bir kahvaltı olduğunu söyleyemeyeceğim eksikler vardı örneğin; benim kahvaltıda olmazsa olmazım,salam,dana,hindi jambon vb yoktu  haşlanmış sosis dışında et kısmı neredeyse yoktu bunun haricinde kahvaltıda ekstradan pastırmalı,sucuklu,mantarlı omlet isteme şansınız var.


Kahvaltı Kişi Başı:35TL restaurant havalardan olsa gerek çok yoğun olmasada gitmeden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederim.


Restaurantın yazlık kısmı Sultanahmet Cami Manzarasını ve Haliç’i görüyor.
Penceresinden martılar eksik olmuyor adeta restaurant ile bütünleşmişler.
Açıkbüfe Kahvaltı 
En güzel kısım sunum olarak petek bal kullanılması çok hoş.

Peynir Çeşitlerinden birkaçı

Bakraçta yoğurt tarihlerle bütünleştiren bir sunum çok beğendim.
Armada Teras Restaurant
 
 
Adres: Cankurtaran Mh., Ahırkapı Sk No:24, 34122 Istanbul
 

Tel:(0212) 455 4455
 
Oralara kadar gitmişken nacizane tavsiyem ; Küçükayasofya Cami ‘yi ziyaret edin.
 
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply