By Trileçe Lansman

1


By Trileçe,  geçen hafta cumartesi günü açılış workshop lansmanı eşliğinde yaklaşık 200 kişinin katılımıyla Huqqa’nın kardeş restaurantı The Market Boshporous’da tanıtımını gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1,5 yıl önce tanıştığım Balkanlardan gelen Arnavut tatlısı trileçe ülkemizde gün geçtikçe daha da ünlenmeye başladı .Trileçe ; Üç çeşit sütten manda,keçi ve inek sütünden yapılan hafif bir tatlıdır.İlk olarak karamelli ve franboğazlı olarak üretimi yapılırken, By trileçe ; nutellalı ve hindistan cevizli trileçe üretimi ile çeşitlerine farklılık katarak sektöre hızlı bir giriş yaptı.


Sloganları “her trileçe değil by trileçe ” ile yola çıkan Mehmet Tarakçı,tarafından kurulan By Trileçe’nin marka danışmanlığını yıllarca işletmecilik yapmış arkadaşım Eray Kılıç yapıyor.

Lansman’da herşey ince ince düşünülmüş,zevkli hale getirilmişti bütün tatlı çeşitlerinden tattık karamelli olan zaten vazgeçilmezim iken şimdide nutellalı ve hindistan cevizli olan trileçeleri harika buldum özellikle favorim nutellalı olandı.İleride trileçe sunumlarına daha fazla çeşitlilik katacaklarını duyunca sevindim şimdiden sektördeki bilinirlilik avantajlarını kullanarak birçok restaurant ile anlaşma yapmışlar özellikle bundan sonra döner yedikten sonra trileçe tatlısı görürseniz şaşırmayın.

İki genç ortağın bir arada yürüttükleri bu işin bol kazançlı olmasını,şans ve başarı getirmesini diliyorum.

Tekrardan hayırlı olsun...

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

1 Yorum

Leave A Reply