TONTON BABA EKMEK ARASI TÜRK LEZZETLERİ

0

Merhabalar, bugün çok tonton biryerdeyim. Tonton Baba %100 dana etinden özel reçete ile hazırlanan Tonton Sucuk ve köfte ile hazırladıkları kaşarlı özel ekmek arası lezzetleri harika.

Tonton Baba, kendine has özel reçeteleri ile ürettiği Türk lezzetlerini, farklı üslubuyla ekmek arasında sunuyor. Köfte, Kokoreç, Sucuk, Çorbalar, Nafiye Babaanne Çorba ve sütlaçları menüde bulunan lezzetlerden.

Tonton Baba’nın bir diğer lezzeti de özel baharatlarla terbiye edilerek hazırlanan ve dinlendirilen kuzu kokoreç üzeri kaşarlı nefisti. Kısık ateşte özenle pişirilen kokoreç mangal üzerinde kızartılmış olan çıtır çıtır Tonton ekmeklerle sunuluyor. Ayrıca Tonton köfteleri nefis.

Tonton Baba daha iyi hizmet verebilmek için gece – gündüz ulaşımı rahat olan prestijli noktalar tercih etmiş. Subeler İncirli, Cevizlibağ, Cennet E-5, Yeşilköy Çarşı, Bakırköy Meydan, Etiler Nispetiye ve Besyol E-5 ve Çapa olmak üzere 8 şubesi bulunmaktadır.

Ferah, temiz bir ortam sunan şubelerini ziyaret ederek, favorim Mercimek çorbası, kaşarli kokoreçi deneyebilirsiniz.

Fiyatlar; 8,95TL ile 16,95TL arasındNafiye Babaanne Çorbası ve Sütlaç mutlaka denenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Mercimek çorbası, kemik suyu ile saatlerce kaynatılarak babaanne tadında çorba yapılıyor. Babaanne diyoruz çünkü çorba mekan işletmecisi Nevzat Bey’in babaannesi Nafiye hanımın reçetelerine sadık kalınarak üretilmektedir…

Nafiye sütlaç da yine özel reçete ile hazırlanan doğal ve günlük sütlerden yapılıyor. Tonton Tatlı kendine özgü kıvamı ile fıstık ve tahin ile servis ediliyor. Mekanın ayrıca çocuklar için şirin bir çocuk oyun odası bulunuyor.

Tonton Baba ünlülerinde uğrak noktası olmuş bir mekan. Bu mekânın müdavimleri sanatçılar, gazeteciler futbolcular ve lezzet düşkünü olan insanlardan oluşmaktadır.

Mekanın menüsü aşağıya ekliyorum.

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply