Sianji Well Being Resort Bodrum; Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Spa ve Wellness Oteli

0

Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Spa ve Wellness Oteli unvanına sahip, dünyanın en iyi 5 detoks merkezinden biri olarak gösterilen Bodrum Kadıkalesi’ndeki Sianji Well-Being Resort Otel de çok keyifli vakitler geçirdim. Otelin Dünya’nın yedi harikasından biri olan Babil’in asma bahçelerinden yola çıkılarak yapılan mimarisi oldukça etkileyici bu sayede tüm manzarayı görebilen odaları mevcut.

Sianji Hotel, Master Detoks, 80/20 AlkalDetoks beslenme programları, yoga-meditasyon, ses terapileri, çeşitli egzersiz programları, spa terapileri, alternatif tıp uygulamaları gibi ruh-zihin-beden bütünlüğünü sağlayıcı terapiler yapılan otel yılın 12 ayı açık yaz sezonunda tatilcilere ağırlık verilirken kış sezonunda da daha çok detoks programları ile ön plana çıkıyor.Türkiye’nin en iyi beach resort oteli ünvanına sahip otelin, sağlıklı beslenme kısmında, raw-food programları da bulunuyor.

Suiteler ve villalardan oluşan otel ve rezidanslarında ayrıcalıklı hizmet veren Sianji Babil’in Asma Bahçeleri, güzellik ve sağlık merkezi, restoranlarıyla hizmet veriyor. Denize hakim Sianji Babil’in Asma Bahçelerinde farklı konseptlerden oluşan 23 King Suite, 28 Göl Villası, 2 Penthouse, 1 adet içinde şelale bulunan Balayı Suite, 63 Rezidans bulunuyor.

Özellikle yorucu geçen seyahatimden sonra Sianji’de rahatlatıcı harika bir masaj keyfi yaparak rahatladığımı söyleyebilirim. Spa merkezi, hamam, sauna, buhar odası ve masaj uygulamaları; dinlenip rahatlamak ve stresten arınmak isteyenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sianji Bodrum otelin içerisinde yer alan Elani Beach Restaurant’ta deniz manzarası eşliğinde nefis yemekler yedim. Türkiye’nin Uluslararası arenada 22 ödülü kucaklayan tek oteli Bodrum Kadıkalesi’ndeki Sianji Well-Being Resort, Akdeniz’in gurme lezzetlerini sunduğu Elani Beach Restaurant Yunan Restoranı olmasına karşın menüsünde Dünya mutfağına da yer verilmiş. Şato Bonfile, somon ızgara, karides tava favorim oldu.

Menü fiyatları ve detaylar hikayelerime göz atabilirsiniz. Ayrıca her cumartesi akşamı Yunan geceleri düzenliyor. “Greek Nights” konseptine sahip gecede, canlı orkestranın Yunan müzikleriyle Kos ve Kalimnos adaları manzarası eşliğinde unutulmaz bir gece yaşamak mümkün. 21.00’de başlayan gecede, canlı orkestranın çaldığı Yunan müzikleriyle kulaklarınızın pasını silerken, Şef Ali Akbalık’ın hünerli ellerinden çıkan menü ise lezzet şöleni yaratıyor. “Greek Nights” gecesine özel olarak hazırlanan menünün fiyatı ise kişi başı 200 TL. Eğlenceyi lezzetle taçlandıracağınız Elani Beach Restaurant’a, Sianji Well-Being Resort’ün özet yat limanı sayesinde teknenizle gelebilmeniz de mümkün. Gündüz 10.00’dan gece 01.00’e kadar hizmet veren Elani Beach Restauranta rezervasyon yaptırmak için 0530 237 19 38 numaralı telefonu aramanız yeterli.

Bodrum’da yaz-kış faydalı konseptleriyle ön plana çıkan Sianji Hotel’i mutlaka ziyaret etmelisiniz çok keyif alacağınızdan şüphem yok.

Adres: Peksimet Mah. Kadıkalesi Mevki, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 382 82 17

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply