Kore Yemekleri Tanıtım Etkinliği 17-18 Aralık Cevahir Avm’de olacak.

0

Geçtiğimiz hafta sonu katıldığım Korea Turizm’in etkinliğinde Gezimanya ile birlikte Kore yemeklerini tattım ve Kore hakkında bilgiler aldım.

20161210_114331-02

Kore denilince hepimizin aklına ilk gelenler eminim, open gangam şarkısı, teknolojisi, estetik ve güzellik yanında en önemlilerinden biri Kore savaşında bu topraklarda Atalarımızın Güney Kore halkına destek adına savaştığı bir tarihi boyutu var, işte bu yüzden Koreliler Türkleri çok seviyorlar bunun için Türk yemeklerini bile tanıtıyorlar bizde bu yüzden Kore’ye Kardeş ülke diyoruz.

Fotoğrafta gördüğünüz “bulgogi” yemeği; dana etinin Kore tarzında marine edilmiş halidir.👌

Hem kardeş ülkemiz olması hemde doğal güzellikleri ve Türk lezzetlerine yakın yemekleri ile ne güzel ülkeymiş hemen araştırmalara başladım. Kimbilir belki ileride gitme fırsatım da olur. Üstelik vize de yokmuş.

14 Milyonu aşan ziyaretçi sayısı ile Güney Kore, Aysa pazarında büyük bir güce hakim. Mülyonlarca Çinli Turist Kore’yi ziyaret ediyor. Türkiye’den de Kore’ye gidenler veya gitmek isteyenler genelde Türk yemekleri bulamayacaklarından endişeleniyorlar bu nedenle Kore’de ”Türk yemeklerine” yakın lezzetlerinde olduğunu gösteren , medikal ve estetik yanında ileri teknoloji ürünleriyle de Türkiye’den turist çekmeyi amaçlıyan etkinlikler düzenleniyor.

Korea Turizm Tanıtım Ofisi 17-18 Aralık’ta saat 14.00-20.00 arası Cevahir Alışveriş Merkezinde, Metro Katında Kore ile ilgili bir tanıtım etkinliği yapacak ve seyahat severleri Kore’ye ait birçok lezzetli yiyecekler, workshoplar başta olmak üzere kozmetik vb. ürünlerle buluşturacak bu etkinliğe uğramanızı tavsiye ederim.

20161210_121638

Etkinlik boyunca, Kore geleneksel yemeklerini yapma ve tatma, Kore kozmetik ürünlerini deneme ve birçok bilgi, broşürün edineceği bu güzel etkinlikte aynı zamanda sürpriz çekilişlerde olacak.

Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi, 2012 yılından bu yana 17 ülkede Kore turizm endüstrisine katkıda bulunmak amacı ile kar amacı gütmeden Kore Hükümeti Turizm Ofisi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye ve çevre bölgelerde turizm tanıtım faaliyetlerine devam ederek Kore’yi daha fazla ziyaretçinin ziyaret etmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Etkinlikte, Ayrıca Kore Turizm Organizasyonu Standı, Kore turizm tanıtım broşür dağıtımı, Kore Geleneksel kıyafet deneyimi ve foto çekimi ile birlikte Kore’ye seyahat düzenleyen Kore Havayolları ve Asiana Havayolları tanıtımı olacak. Bu Keyifli ve tanıtıcı etkinliği kaçırmayın kim bilir belki yeni bir seyahat rotası oluşturmanızda büyük katkısı olur.
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply