Karaköy’ün yeni butik konseptli oteli ve restoranı ;Has Han Karaköy & Hasan Cafe Bar

0

Geçen hafta Gezenayaklar arkadaşımızın davetiyle Karaköy’de henüz çok yeni butik bir otel olan Has Han Karaköy Otel’inHasan Cafe &Bar isimli restaurantının lezzetlerini denedik.Yemek öncesinde oteli ve odalarını gezme şansımız oldu toplam 9 odadan oluşan Has Han Otel butik,rahat, klasik-çağdaş cizgi çerçevesinde şık tasarlanmış şirin küçük bir otel.

Konum olarak Galata Kulesi’ne çıkan ünlü İtalyan merdivenleri başlangıcında Karaköy Bankalar Caddesinde bulunuyor.Popüler turizm destinasyonunda heryere yakın olması otel için avantaj olmuş bol bol turist ağırlayacakları kesin.
Has han Otel ve restoranında yaşadım deneyimleri fotoğraflarla küçük bir tur atarak aşağıdan takip edebilirsiniz.

Otel odaları ”klasik deluxe oda” ve ”deluxe suit oda” olarak ikiye ayrılmış klasik odalar 25mt iken suitler 45mt ve suitlerin en büyük farkı banyosunda duş kabinlerinin yanısıra oldukça büyük küvetlerinin bulunması.
Deluxe Suit Odaların en büyük farkı bu muhteşem büyüklükte ve göz alıcı küvetlerinin olması.
Otel odalarında çeşitli klasik fotoğraflar göze çarpıyor özellikle Ara Güler’in birçok eserleri mevcut.


Restoran bölümüne geçtiğimizde yine klasik fotoğrafların çağdaş bir ambiyans renkli çiekli klasik masalarla buluştuğunu görüyoruz.

Restoranın bir köşesine eklemiş kütüphane boş zamanları değerlendirmek için oldukça iyi düşünülmüş bir alternatif .

Yemeklere başlamadan önce gelen atıştırmalıklar masa düzeni ile birleşince güzel bir ambiyans oluşturdu çiçeklikler,mumlar masayı zengin ve aynı zamanda sadede göstermeyi başarabilmiş ince ayrıntılar.

 

Masaya gelen meze çeşitlerinden pastırmalı humus ve haydari favorim oldu.
Hasan Manti;Önce kızartılıp sonra üzerine kaynamış tavuk suyu, yoğurt ve sosla dökülerek servis ediliyor incecik hamuru var harika mantı dediğin kesinlikle böyle olur.

 

Antalya’dan organik tavuk gögsünden yapilan icerisinde kavrulmus ıspanak bulunan adaçayı soslu yemek,tavuk gögsü pek sevmediğim için sert geldi sosunun yumuşatmış olmasını bekliyordum belki daha yumuşak etlerle yapılırsa daha da lezzetli olabillir.


 Bu gecenin mantıdan sonra şüphesiz en güzel süprizlerinden biri ”kırmızı şarap ile pişirilmiş artmut tatlısı ” oldu.

Hashan otelin daveti ve personelin ilgi alakası teşekkür eder bu yeni oluşumlarında boş şanslar ,bol müşteriler dilerim.

Hashan Otel İletişim Bilgileri,
   Bereketzade Mahallesi Voyvoda Caddesi Banker Sokak No:7 Karaköy – Beyoğlu / İstanbul 

+90 212 251 42 18  info@hashan.com.tr
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply