Frigoda.com ile Nefis Bir Çay Saati

0

Bu hafta arkadaşlarıma biraz vakit ayırarak, bu defa dışarıda buluşmak yerine, evde zahmetsiz ve nefis bir çay saati hazırladım. İlk olarak, Frigoda.com’ dan çay saati için ”tatlı ve fırından” bölümlerinden evde kolayca hazırlayabileceğim görüntüsüyle cezbedici ürünleri sipariş verdim.

Dünya’nın en seçkin gurme lezzetlerini ürün kategorisinde barındıran Frigoda.com, sipariş verdiğim ürünleri ilk günkü tazeliğiyle muhafaza ederek, soğuk zinciri kırmadan evime teslim etti. Özellikle Ramazan ayı hazır gelmişken sahur ve iftar saatlerinizde kurtarıcı olma niteliğinde geniş bir ürün yelpazesine sahip!

Çay saati için sipariş verdiğim ürünler; Fransız markası Bridor’un Kruvasanı ve İkramlık Çörekleri, İtalyan dondurma markası Antica Gelateria’nın Il Limone’si, Fıstık-Çilek-Limonlu Makaron ve Frambuazlı Cheesecake.

Bu leziz ürünleri nasıl hazırladım? Merak ediyorsanız aşağıda sizler için sıralıyorum. Lezzetli okumalar.

Sade Kruvasan,

Beni en çok şaşırtan ürünlerden biri oldu diyebilirim. BRIDOR marka Fransa’nın meşhur kruvasanı yine Fransa’nın en güzel pastanelerinden çıkıp evime ilk günkü tazeliğiyle ulaştı.

Ezber bozan bir üründü. Paketin içerisinde 10 adet büyük 70gr’lık kruvasan bulunuyor. Hazırlama yöntemi ise çok basit; Pişirilmek istenen kadar ürünü, dondurucudan çıkartıp çözünmesi için ortalama 20 dakika oda sıcaklığında beklettim. Daha sonra ortalama 15-20 dakika 165°C’de pişirdim. Pişirirken inanılmaz bir şekilde kabaran kruvasanlar dışı çıtır, yumuşacık içi ve mis gibi kokusuyla evimde hiç bu kadar taze kruvasan yemediğimi söyleyebilirim. (10×70 g) Fiyat; 29.95TL

Mini İkramlık Çörekler,

Çörekler ile kruvasanın pişirme yöntemleri benzer olduğundan her ikisinden kullanacağım kadar buzluktan alarak aynı fırın tepsisinde pişirdim.

Hem doyurucu, hem de mini tatlı çörekler ile misafirlerinize yaratıcı ve leziz bir çay saati hazırlayabilirsiniz. İçerisinde 20 adet ort.33gr’lık mini çörekler bulunuyor. Fiyat; 34,95TL

Macaron,

Alice Fıstık-Çilek-Limon Macaronları kruvasan dan sonra favorim oldu diyebilirim. Hafızamda ve damağımda lezzetiyle yer eden bir ürün oldu.

Akıllara durgunluk veren rengarenk makaronlar, hem çıtır çıtır, hemde içi oldukça dolguluydu.

Günlük üretim ile özel kutularından ilk tazeliğini koruması için -18 C’de dondurulan makaronların Kullanım şekli; tüketmeden önce (+4°C) buzdolabında 4 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.

Frigoda.com makaronlar nişasta, gluten, transyağ içermiyor ve buzlukta 4 aya kadar saklanabilir. 12 Adet Makaron, Fiyat;39,95TL

 

Frambuazlı Cheesecake,

Çay saatimin göz bebeği olan cheescake görünümüyle masama ahenk kattı.

Çıtır bisküvi üzerinde özel peynir ve gerçek frambuazdan yapılan sosun nefis buluşmasıyla usta şeflerin reçetesiyle hazırlanan Feast Patisserie lezzetlerinden Feast Frambuazlı Cheesecake’in sırrı, en iyi malzemelerin buluşmasında saklı. Kullanım şekli; tüketmeden önce (+4°C) buzdolabında 4 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra benim gibi süslemek isterseniz yine Frigoda.com meyve bölümünden seçtiğim dalından koparıldığı ilk günkü tazeliğiyle evime ulaşan böğürtlenler ile süsleyebilirsiniz. Franbuazlı Cheescake 600g Fiyat; 18.50, Böğürtlen 350gr, Fiyat; 11.90 TL.

Il Limone – Limonlu Sorbe,

En son olarak aslında yemek aralarında geçişlerde ferahlık vermesi için restoranlarda servis edilen Limon sorbe ”Il Limone” ile ferahlatan bir buluşma oldu… Gerçek limon kabuğunda, gerçek limonlu sorbe, doğal aroması ve hafifliğiyle yazın en masum tatlısı niteliğinde dondurmanın anavatanı İtalya’nın kuzeyindeki Parma’da 1900’lerin başındaki küçük bir kafede geleneksel yöntemlerle üretime başlayan ANTICA GELATERIA  markası,1980’li yıllarla endüstriyel üretime geçerken tat ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş. Artisan geleneği devam ettirirken yeni teknikler geliştirerek müşterilerine yüksek kalite ve çeşitlilikte ürünler sunmayı amaçlıyor… AGDC ürünleri yapay tatlandırıcı, renklendirici ve katkı maddesi içermez. Limon Sorbe; 60ml Fiyat;9,95TL

Benim gibi kolay ve nefis sofralar hazırlamak için www.frigoda.com’u ziyaret edebilirsiniz. Not; Ürün teslimatları sadece İstanbul için geçerlidir.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply