Duayenden ilk kitap ;Özlem Mekik ile ”Günümüz Lezzetleri”

2

Geçtiğimiz Perşembe günü Özlem Mekik ”Günümüz Lezzetleri ” adlı ilk  yemek kitabının tanıtımını çok büyük emeklerle ve uğraşlarla henüz 21 yaşındayken açmış olduğu kendi mekanı olan Ziyade Fasıl’da gerçekleştirdi.
Özlem Mekik,başarılı bir kadın işletmeci,ünlü bir şef ,tv programcısı,lezzet yazarları derneğinin başkanıdır.Bunlar sadece ona yüklenmiş sosyal statüler onu böyle anlatmak sadece bilgi vermek için çünkü biz kendisinin bütün başarılarının yanında altın bir kalbe sahip olduğunu çok iyi biliyoruz.


Herkesin evinde bulundurması gereken küçük ama büyük lezzet sırları taşıyan kitapta 68 tarif yer alıyor Alfa yayınları tarafından basımı gerçekleştirilen kitap raflarda yerini almış bile bize de bu güzel haberi vermek düşüyor.Annelerden kızlarına bırakacakları küçük bir hediye büyük bir miras diyorum bu kitap için.            
Gecenin akıllarda kalan bir başka tarafı ise Hollywood dizisi ‘Kara Şimşek’in sahibi ile konuşan ünlü arabası ”kitt” oldu Ziyade Fasıl’ın hemen girişine park edilen araçta dizinin müziği çalarken sırayla fotoğraflar çekip bol bol konuşmalar yaptık .Özlem Mekik’i sorduk ona ve aldığımız cevap ;”Güleryüzlü ve Türkiye’nin en iyi şeflerinden biridir ” oldu. 🙂


Kitabın sloganlarından biri ”bu kitap adamı douyurur”Özlem Mekik’in Yeme-içme ve lezzet bloggerlarının da davet edildiği kitap lansmanı oldukça eğlenceli ve görkemli geçti,Okan Karacan’nın sunuculuğunu yaptığı gece de birçok yazar,ünlü isim ve İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’da eşi ile birlikte katılacak küçük bir konuşma yaptı.Gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan roman,koro,zeybek,davul showları ile eğlenmeye devam ederken diğer taraftan masalarımıza sunulan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma ve seçtiğimiz içkilerle tam anlamıyla ziyafete dönüştü.


Bu güzel gecede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.


Umuyorum ki,bu kitap diğer gelecek kitaplar için bir başlangıç olacak ve Özlem Mekik’in daha nice güzel kitap lansmanlarına hepbirlikte olacağız.Bir kadının tek başına hayattaki zorluklarla nasıl mücadele edebileceğinin göstergesi olan ”Özlem Mekik’i ” tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim.Herzaman yanındayız.


Fasıl eğlenceleriniz,doğum günü kutlamaları,grup organizasyonları için Ziyade Fasıl’ın iletişim bilgilerini aşağıdan ulaşabilirsiniz.ADRES

Yazmacı Tahir Sokak No: 22 34740 Sahilyolu Suadiye İstanbul

Rezervasyon ve Bilgi İçin: 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

2 yorum

  1. Geceyi ve Özlem Mekik'i çok güzel anlatmıssınız..Özlem Mekik başarılı iş kadını,sef ve tv programcısı olmasının yanı sıra sıcacık sevgi dolu bir yüreğe sahip..Başarıları daim olsun..Kitabı benim de mutfağımda her daim baş kösede yer alacak.Sevgiler..

Leave A Reply