Doğayla iç içe huzur dolu bir tatil;Bozcaada Mavi Karga Butik Otel

0
Şehrin gürültüsünden sıkıldıysanız ruhunuzun dinlenmeye ihtiyacı var demektir işte size bir öneri Bozcaada’da doğayla iç içe bahçesinde kuş cıvıltıları,ördekler,tavuk sesleri ile konaklayabileceğiniz butik,küçük şirin doğanın tüm güzelliklerini sunan Mavi Karga Otel.

Denize girmek için çok uzaklara gitmek istemiyorsanız otelin bulunduğu Tuzburnu mevkii denize 350mt uzaklıkta Bozcaada merkeze 2,5km uzaklıkta belirtmem gerekir ki eğer bu otelde kalmaya karar verirseniz araba,taksi,bisiklet vb araç kullanmanız yararınıza olacaktır.


Adını Bozcaada’nın mavi gözlü kargalarından alan bu şirin huzur dolu otel orjinal bir taş binada tek katlı iki ayrı bağ evinden oluşan 8 adet odaya sahip,odalar iki,üç,dört kişilik olarak yine kuş isimlerinden yola çıkarak Baykuş,Anka,Serçe,Kırlangıç,Ardıç,Martı,Kumru ve Vadi olarak isimlerndirilmiş ve buna göre dizayn edilmiş.


Odalara misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamaları için mutfak yapılmış,mini dolap,klima, wifi,soğuk,sıcak su konusunda hiçbir sorun yaşamadık kendimizi evimizde olduğumuz kadar rahat hissettik bunun en güzel belirtisi de mini dolaba bir sürahi su koyulmuştu küçük belki ama çok önemli bir detay olduğunu düşünüyorum çünkü daha önceki tecrübelerimizde merkeze mesafesi olan otellerin büfelerinden içeçek satabilmek adına yapmadıkları kalmamıştı burada hiçbir ticari kaygısı olmadan böyle nazik ve güzel hizmet veren bir otel olması çok mutluluk veriyor.
Otelin giriş kısmında ayrı bir binada bulunan mutfaklarında muhteşem kahvaltılar huzura eşlik ederken oksijenle birleşince başınızı döndürebilir.


Kendi yaptıkları çeşit çeşit reçeller,bahçeden organik sebzeler ve meyveler doğa eşiliğinde büyüleyici bir ortam sunuyor.Özellikle süt reçelini tavsiye ediyorum ilk kez burada tattım ve çok hoşuma gitti.Ünlü Bozcaada reçelleri,domates,gelincik,süt,kiraz,reçel,böğürtlen daha aklıma gelmeyen birçok çeşit mevcut.
Kavhaltı yapılan bölümün dışarıdan görüntüsü .
Otelin huzurlu bahçesinden sadece bir bölüm burada iğde ağaçlarının altında saatlerce oturabilirim.
Bir otel kapısı dizaynı bile insana birçok hissi bir arada yaşatmaya yetecek güzellikle tasarlanmış.
İçeriden mutfak kısmının görüntüsü.
Otel de rast geldiğimiz süpriz ise sıcaklarda bizi epeyce serinletti diyebilirim.Kavun içeisinde jöle ve vokta karışımı çok iyiydi.
Başka bir gün kahvaltımızdan görüntüler.
Otelin giriş kısmından bir görüntü
Arka bahçeden bir görüntü huzurun kollarında uykuya dalıp rahat etmeniz için herşey ince ince düşünülmüş.
Böyle bir bağ oteli deneyimi yaşamanızı kesinlikle tavsiye diyorum kendinizi çok farklı hissedeceksiniz hatta döndüğünüzde garanti veriyorum rüyalarınızda bu otel sizi çağıracak benim olduğu gibi 😉 

İletişim, Telefon, Mesaj

Otel İletişim Bilgileri;
Telefon: 0532 570 02 47
Email: info@mavikarga.net
Adres: Alaybey Mahallesi Tuzburnu Mevkii Küme Evler no:13, Bozcaada, Çanakkale
Web sayfası için tıklayınız
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply