Canon EOS M10 ile Fotoğrafçılığa İlk Adım.

0

Blogger olmam nedeniyle çok fazla fotoğraf çekiyor ve genelde daha basit yöntem olduğunu düşündüğüm telefon ile bunu gerçekleştiriyordum ta ki Canon EOS M 10 ile tanışana kadar. Hem kolay olsun, hem iyi sonuçlar alabileceğim, yanımda kolay taşıyabileceğim, telefona anında aktarabildiğim wifi özelliği, değiştirebilir lensli bir fotoğraf makinesi tercih etmek benim için harika bir seçim oldu. Tam anlamıyla çantamda rahatça taşıyabileceğim küçük ama işlevi büyük şahane bir makine.

Yaklaşık 3 aydır kullandığım EOS M 10 modeli hakkında deneyimlerimi bu zaman içerisinde çektiğim fotoğraflarla ile süsleyerek anlatacağım.

             

Yemek fotoğrafı çekimi; Öncelikle yemek fotoğraflarını fotoğraf makinesi ile çekerken çok zorlanabileceğimi düşünmüştüm fakat M 10 bu ön yargımı tamamen kırdı geçti. Şuan akıllı telefon ile hiç yemek fotoğrafı çekmiyorum elimden fotoğraf makinesi düşmüyor. Özellikle masa ve yakın çekim objeye odaklama ve netlemeler de çok iyi sonuçlar elde ediyorum.

Manzara fotoğrafı çekimi; 18 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC 6 işlemci ile kesinlike fark yaratıyor. Bu sayede manzara fotoğraflarını etkileyici özelliğe ve kaliteye ulaşıyor. 15-45 mm’ lik lensleri ile görüş açımı değiştirerek istediğim boyutta çekimler yapabiliyorum. Makine dokunmatik ekranıyla  oldukça rahat bir performans sergilememi sağlıyor.

Portre ve selfie fotoğraf çekimleri; En iyi sonuç aldığım kısım diyebilirim renkler olabildiğince renkli ve canlı sonuç mükemmel. Beni bu kadar iyi çeken ve iyi hissettiren bir makine ile bol bol çekimler yaparak kendimi şımartmayı ihmal etmiyorum. Selfie’ler için kaldırılabilen dokunmatik ekranı ile parlaklığı ayarlayıp cildi pürüzsüzleştiren Oto-Portre modunu kullanmak etkileyici bir sonuç ortaya çıkartıyor.

Video çekimi; Tek bir dokunuşla kaliteli ve kolay videolar çekebilme özelliği ile hayatımı kolaylaştırıyor.

Çekim becerilerimi daha fazla geliştirmeme yardımcı olan, çalışmalarımda bana güç veren yardımcı asistanım Canon EOS M 10 ile tanışmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Balık gözü ve minyatür ölçekli model efektleri gibi geniş Yaratıcı Filtre yelpazesini keşfedin

Makinenin Teknik Özelliklerine Gelirsek;

Boyutlar (G x Y x D) 108 x 66,6 x 35 mm, Ağırlık (yalnızca gövde), Yaklaşık 301 g (CIPA test standardı, pil ve hafıza kartı dahil)

Teknik Özellikler; 18,0 megapiksel, APS-C boyutlu CMOS sensör, Yaratıcı Asistan, Kolay gerçek zamanlı görüntü ayarları,Hybrid CMOS AF II, Hızlı ve hassas odak, Eğilen dokunmatik ekran, Net görüntüleme için geniş tasarım, Wi-Fi, Kablosuz olarak görüntü paylaşma ve yedekleme, NFC, Akıllı telefon ile paylaşımı kolaylaştırır, Uzaktan çekim, Fotoğraf makinesini akıllı telefon ile kontrol etme, Hibrid Otomatik, Film özeti ile çekimin tadını çıkarın
Makine hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply