Büyülü Show; Fuerza Bruta İstanbul’da.

0

Dün akşam tam anlamıyla büyüleyici bir gösteriye şahit oldum ve sıcağı sıcağına yazımda yer vermek istedim. Dünyanın en çılgın gösterisi olarak lanse edilen ve bugüne kadar New York, Buenos Aires, Londra, Mexico, Pekin, Tel Aviv ve Miami’de 5 milyon kişinin izlediği Fuerza Bruta gösterisini VAKKORAMA İstanbul’a getirdi.

img-20161120-wa0064

Teknoloji ile sanatın bir araya geldiği 10 farklı bölümden oluşan bu 70 dakikalık showu 360 derece ve performansla iç içe izliyorsunuz. Tavanda ıslak havuzda akrobasi yapan sanatçıları başımızı yukarı kaldırarak izliyor ve en son dokunabiliyorsunuz. Efsaneydi.

img-20161120-wa0072-01

Müzik, su, akrobasi, dans ve şahane görsel efektlerle yarattıkları illüzyon aklımızı başımızdan aldı. Gösteriyi izlerken adeta bu dünyadan büyülü bir dünyaya ışınlanıyorsunuz. Ekibin seyircilerle olan enerjisi de inanılmaz sahneye fırlayarak sizinle dans edebilirler hemen hemen hepsinin seyirciyle teması var.  Tepemizin üzerinde kurulan şeffaf bir platformun üzerinde gerçekleştirdikleri sulu performans, koşan adam ve dj performansı çok başarılıydı.

img-20161120-wa0098

Koşan Adam sahnesini de özellikle açıklamak istiyorum; Bir adam sahnenin üzerinde  koşuyor, yaralanıyor, kocaman bir duvar gelip koşan adama çarpıyor ve her şey paramparça oluyor… Yanına birkaç kişiyi alarak koşmaya devam eden adama eşlik eden dansçılar sürekli değişen bir pistin üzerinde yer değiştiriyor ve siz de onlarla sürekli hareket halinde koşturuyorsunuz. Bu kısımda verilmek istenen mesaj, hayat yolunda karşımıza her türlü zorluk çıkıyor ve çıkmaya devam edecek önemli olan yılmadan, yorulmadan her zorlukta kalkıp yeniden başlayabilmek!

20161119_183101

70dakikalık show’un bitişi derin üzüntüye sebebiyet verebilir keşke biraz daha uzatılsa o büyü hiç bitmese diyebilirsiniz. En sonunda DJ kabininde aşağı havuzun suyu akıtıldı ve gösteriye bayılanlar, ayılmak için suyun altında dans etti diyebilirim.

20161119_185359

Volkswagen Arena ‘da 16-23 Kasım tarihleri arasında toplam 10 gösteri gerçekleştirilecek. Biletler çoktan tükenmiş umarım bu muhteşem performansı izlemek için bir şansınız olur. Çünkü bence ölmeden önce Dünya’da yapılacaklar listesine eklenecek kadar etkileyiciydi…

img-20161120-wa0069

 Vakkorama ‘yı tebrik ediyorum ve bu harika gösteriyle bizleri buluşturduğu için için çok teşekkür ediyorum.🙏🙏🙏

Gösteri ile ilgili videolarımı izlemek istiyorsanız youtube kanalım için tıklayınız…

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply