Bu tren kahve yolculuğuna kalkıyor, Haydarpaşa Gar’ında kahve yolcuğu başladı…

0

Kahve yolcuğuluna kalkan bu tren kaçmaz.Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Coffee Festival dün başladı.Haydarpaşa Tren Gar’ında kahve severler ile buluşan 3.dalga kahveciler deniz manzarası, nostaljik ortam, vagonlar, müzikler eşliğinde tüm hünerlerini sergileyerek kahve severlere merhaba dedi.Kahve festivalinin amacı üçüncü dalga kahve kültürünü anlatmak, tanıtmak ve farkındalığı arttırmak amacıyla kahveye ilgi duyan veya yeni başlayan kişilere sevdirmek.

Festivalde geçen sene olduğu gibi bu sene de  kahve dükkanları dışında tasarım butikler, kitapçılar, resim sergileri, takılar, hediyelik eşyalar, giyim standları da dahil 100 farklı marka katılımcılarla buluşmak için yerini almıştı.Kahvecilerden Caribou Coffee, Caffe Nero, Brew Lab, Mambocino, Cofeee Manifesto, Cup Third Wave, M.O.C, Kronotrop, Petra Roasting Co, Coffee Nutz, Cofee Topia, Nescafe Dolce Gusto, Zapatista, Walter’s Coffee  ile birlikte birçok kahveci bulunuyordu.

Sınırsız kahve ikramı ve tadımı yapabilmenin yanında lezzetli atıştırmalıklar aynı zamanda workshoplar, seminerler, konser ve sergiler ile birlikte birçok aktivite ile eğlenceli anlar yaşadık.

25 Ekim’e kadar sürecek olan festival de biletlerin tükendiğini söylemek üzücü olsa da baristaların demleme teknikleri değişik metodlarla hazırladıkları lezzetli kahveleri deneyimlemek isteyenler İstanbul Coffee Festival’in programına buraya tıklayarak ulaşabilirler…

Dipnot olarak ; Bu sene festivalin en ilginç kısmı şüphesiz Nescafe Dolce Gusto ‘nun ”Latte Artisti”Michael Breach’i standında ağırlayacak olması, latteler üzerine çizdiği portreler ile eşsiz bir deneyim yaşatacak olan latte artisti bugün öğleden sonra İstanbul Coffee Festival’de olacak, portrelerini çizdirmek isteyenler Pazar gününe kadar Nescafe’ye uğrayabilirler.

Kahve kaplı #fiat500

Haydarpaşa Tren Garı,

Adres: Kadiköy Iskelesi Karsisi, Haydarpaşa Istanbul, 34714
Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply