ARMADA TERAS’TA “İSTANBUL BAHAR SOFRALARI” BAŞLADI.

0

Şehin en güzel bahar sofraları artık Armada Teras İstanbul’da kuruluyor.İstanbul’un kalbinde tarihi yarımada da bulunan Armada Otel’in teras katında yer alan Armada Teras Restaurant, Marmara Denizi ve Sultanahmet Manzarası ile benzersiz bir ortam sunuyor.

Restoran manzarası tarihin derinliklerinden, ruhunuza hitap ederken lezzetli seçenekleriyle de damağınız şenleniyor.Burası benim için oldum olası çok özeldir, sabah kahvaltılarından,akşam yemeklerine, en güzel iftarlardan, en ihtiaşmlı düğünlere ev sahipliği yapmış duyguların hayat bulduğu yegane bir yer.

20160323_165714

Şimdi de her yeniliğe ayak uyduran yapısıyla Armada Teras en güzel aylardan biri olan Bahar’a merhaba demek için kolları sıvamış.Eski bir İstanbullu ve yemek uzmanı olan Sema Temizkan’ın katkılarıyla bahar yemeklerinden özenle menüler oluşturulmuş, fonda yine konsepte uygun İstanbul şarkıları dinlerken kendinizden geçeceksiniz.

İlk olarak 23 Mart Çarşamba akşamına davetli olduğum ‘’İstanbul Bahar Sofraları’’ bundan sonra Nisan ve Mayıs aylarında dahil her Çarşamba Armada Teras’ta olacak.

Masalarda mis gibi kokan rengarenk çiçeklerin eşlik ettiği bahar menüsü, en az bahar kadar hafif, özenle seçilmiş lezzetler ile taçlandırılmış.

Hepsi birbirinden lezzetli, görünüşleri iç açıcı mezeler; Çerkez Tavuğu, Pilaki, Rus Salatası, Pancar Turşusu, Tarama, Topik, Turşu’dan oluşuyor.

IMG_20160323_165914IMG_20160323_165845 IMG_20160323_165955Mezelerden en iddialı olanı şüpheniz sunumu gibi lezzeti de takdire şayan ‘’çerkez tavuğuydu’’.

Ara sıcaklardan; Kuzu Sarma, Arnavut Ciğeri, Pırasa Köftesi, Nohutlu İşkembe servis edilirken ana yemek olarak da ; Aheste Yahni (Stifado), İstanbul Pilavı hazırlanmıştı.

IMG_20160323_171346

Arnavut ciğeri ve pırasa köftesi enfesti, nohut ile işkembenin uyumunu da es geçmemek gerekir.Ana yemek olarak sunulan Ahesta Yahni çok hafif ve lezzetliydi.

20160323_171923

En son olarak İstanbul’un muhteşem Sultanahmet manzarasına karşı tatlımı yedim. Armada” İstanbul Bahar Sofralarına” bahar gibi hafif bir tatlı olarak bilinen “zerde tatlısı” eşlik ediyor. Sütlaca benzer fakat süt yerine su kullanılarak yapılan tatlının içerisinde kendine has bu güzel rengini veren safran ve zerdeçal baharatı kullanıyor.Baharı bahar tadında yaşamak ve kendinize güzel bir ödül vermek için Armada Otel ‘’İstanbul Bahar Sofralarına’’ mutlaka denemelisiniz.

İstanbul Bahar sofralarında menü;

Mezeler; Çerkez Tavuğu, Pilaki, Rus Salatası, Pancar Turşusu, Tarama, Topik, Turşu.

Ara sıcaklar; Kuzu Sarma, Arnavut Ciğeri, Pırasa Köftesi, Nohutlu İşkembe

Ana Yemek; Aheste Yahni (Stifado), İstanbul Pilavı

Tatlı:Zerde

90TL KDV dahil kişi başı.

İletişim ve Rezervasyon:
Ziyafet Satış Ekibi: 0212 455 44 71-72 |
Armada Teras Restaurant - Armada Otel Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply