Anneler günü için en keyifli kahvaltı önerileri

2

Anneler Gününüz Kutlu Olsun,

Yaşama adım attığımız ilk günden itibaren fedakarlıklarını üstümüzden eksik etmeyen,karşılık beklemeden sevgilerini bizlere sunan,dünyanın en saf sevgisini yüreklerinden hayatlarımıza bırakan tüm annelerimizin anneler gününü en içten duygularımla kutlarım.


Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı diyen Cemal Süreyya ‘dan yola çıkarak bu özel günde annelerimizi mutlu etmek için birkaç kahvaltı mekanını sizler için derleyip,toparladım.


Eminim ki, sizlerde bu özel günde annelerimizi mutlu etmek için güzel planlar yapıyorsunuzdur.‘‘benim de çorbada ufakta olsa tuzum ulunsun’’ istedim, annelerimiz için,daha önce deneyimlediğim restaurantlara ait detaylarla anneler gününde keyifli bol sohbetli her bütçeye uygun kahvaltı ve brunch önerilerimi aşağıda bulabilirsiniz.


Anneler Günü Kahvaltı Önerileri;


Sardunya KaraköyBoğazın eşsiz manzarasına karşı annenizle yapacağınız brunch çok özel bir güne dönüşecektir.

Bu güzel kahvaltının ardından Karaköy’ün eski ama şimdinin popüler sokaklarını keşfedip sahilde yürüyüşe çıkabilir Modern Sanat Galeri’sinde bulunan etkinliklere göz atıp gezebilirsiniz.
Kahvaltı Fiyatı ; İki kişinin paylaşabileceği kahvaltı tabağı 45TL


Sardunya Karaköy iletişim bilgileri ve daha detaylı bilgi için daha önceki yazıma ulaşmak için linke tıklayınız.

Armada Teras,


Semaverde çayınız,karşınızda deniz manzaranız,tarihin tam ortasında ahır kapının hemen girişinde bulunan Armada Otel’in terasında annenizle uzun uzun sohbetler ederek hoş vakit geçirebileceğiniz bir mekan.Haftasonu kahvaltı 45 TL saat 10.00 ile 14.00 arasında hizmet veriyorlar.Mekanın sonrasında annelere küçük süprizleri olacak.


Mekan hakkındaki yazım ve daha detaylı bilgi için tıklayınız.


Çırağan Sarayı ;Laledan Restaurant


Değerli annelerimize, değerli  bir mekanda değerli bir gün yaşatmak için,Çırağan Sarayı’nda tarih ile iç içe muhteşem İstanbul,deniz ve boğaz manzarasına unutulmaz bir kahvaltı yapabilirsiniz. Çırağan Palace Kempsinki Otel %80 organik 250’den fazla açık büfe kahvaltıya sahip haftaiçi 140TL ,haftasonu 195TL.Ayrıca Laledan Restaurantın özel olarak sunduğu ”Glutensiz kahvaltı ” bölümünden de istediğinizi seçebilirsiniz.

Çırağan Sarayı iletişim bilgileri ve daha detaylı bilgi için bir önceki yazıma göz atabilirsiniz.

F.Erdilli Gourmet Slow Food


Yeniköy’de boğazı tam karşısına alan manzaraya sahip mekanın anneler gününde kahvaltı ücreti normal günlerde 27 TL iken anneler gününe özel yalnızca 21TL 🙂 bu güzel manzarayı kaçırmamak için önceden rezervasyon yapmakta fayda var.Mekan hakkında detaylı bilgi ve adres için tıklayınız.

Union22Nişantaşı’nın en yeni ve popüler mekanı şimdilerde union22.Seçeceğiniz kahvaltılardan serpme bir kahvaltı masası hazırlatabilirsiniz.Sabah 10’dan akşam 16.00’a kadar kahvaltı seçeneği sunan mekanın favori lezzetlerinden Pancake ve Eggs Benedict’i mutlaka denemelisiniz.
Mekan hakkında detaylı bilgi ve adres için tıklayınız.


Çeşmidil,Beylerbeyi’nde boğaz köprüsünün neredeyse yanıbaşında kendinizi doğa ile iç içe bırakıp,deniz kokusuyla ferahlayacağınız güzel bir seçim olacaktır.Haftasonu açık büfe 09.00-14.00 arası kahvaltı 40TL.Annelere özel süprizlerle…Kahvlatıdan hemen sonra yakınındaki Beylerbeyi Sarayı’nı gezip eğlenceli ve kültür dolu bir gün geçirebilirsiniz, gözlerinizi dört açın şanslıysanız denizde benim gibi yunus balığı görebilirsiniz.


Mekan hakkında detaylı bilgi ve adres için tıklayınız.


Kuleli Yakamoz,

Çeşmidil’in kardeş mekanı olan Yakamoz daha büyük bir mekan olmakla birlikte daha çok çeşit kahvaltıya sahip.Sol tarafında boğaz manzarası hakim iken sağ tarafında meşhur Kuleli Askeri Lisesi manzarası bulunuyor.Anneler gününde 09.00 ile 14.30 arası açık büfe 200 çeşit gözleme,omlet,çay dahil kahvaltı fiyatı 60TL. Ayrıca annelere süprizler yapılacak .Akşam yemeği düşünürseniz %10 indirimli alabileceksiniz.
Mekan hakkında detaylı bilgi ve adres için tıklayınız.


Akdeniz Hatay Sofrası;Anneler gününde 151 çeşitten oluşan açık büfe yöresel kahvaltı ziyafetine ne dersiniz?Yine düşünceli işletmeci anneleri düşünerek hediye yerine indirim uygulamış oysa bu günü fırsat bilip neredeyse iki katı fiyatlar sunanlar var.Restoranın işletmecisi Barış Develi haftasonu 39TL olan kahvaltıyı anneler gününe özel %10 indirimli 35TL olarak sunmaya hazırlanıyor.Kahvaltı saatleri ;10.00 ile 13.30 aradı.Bu lezzet şölenini kaçırmayın.

Mekan hakkındaki daha önceki yazılarım ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Mado Emirgan,

Ben buraya Mado’larin baş tacı diyorum gerek hizmet gerekse manzara açısından birçoğundan farklı .Eşsiz boğaz manzarasına karsi anneler gününde yapacaginiz kahvalti 28TL ardindan sahilde yürüyüş yapabilir veya Emirgan Korusunda kendinizi lalelere teslim edebilirsiniz.

Bebek Balıkçısı Ataşehir Bulvar 216 ve Pendik Parina,


Bebek Balıkçısı kalitesini kahvaltısında da devam ettirme amacında oldukça başarılı görünüyor.
Sadece balık yemek için değil kahvaltı içinde tercih edebileceğiz mekan anneler gününde 10.00-14.00 arası serpme kahvaltı sunuyor fiyat 30TL ,annelere çok özel süprizlerle…

Mekan hakkındaki detaylı bilgi için tıklayınız.

Mendirek Balık Lokantası;


İstanbul’a yakın yerlere bir günlüğüne kaçmaya ne dersiniz?Mendirek Balık Lokantası’nda Rumelifenerine karşı balıkçı barınaklarına bakan deniz manzaralı bir kahvaltının ardından soluğu Garipçe Köyü’nde alabilir buraların tadını çıkartabilirsiniz.Sınırsız serpme kahvaltı kişi başı :25TLMendirek Balık Lokantası ve Garipçe hakkındaki detaylı yazım için linke tıklayınız.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

2 yorum

Leave A Reply