Anemon Galata Otel; İstanbul Manzaralı Oteller Ve Restoranlar

0

Tarihin kalbinde Galata Kulesi’nin hemen yanında bulunan Anemon Galata Hotel tarih ile iç içe çok özel bir otel.

Anemon Galata Otel; 2.derece tarihi eser statüsünde bütün özellikleri korunarak restore edilmiş hem merkezi, hem de tarihi önemiyle dikkat çeken bir konuma sahip… Otel baştan sona İstanbul’u yaşatan tarihi bir konsept havası sunuyor. Giriş katında Sensus Şarap Evi, üst katında odalar, teras katında Galata, Boğaz ve Haliç manzaralı Firuzende Restaurant bulunuyor.

Odalar klasik tarzda döşenmiş adeta geçmişe götürüyor. Tavan işlemeleri görülmeye değer. Otel, tarihi Galata Kulesi‘nin hemen yanında, İstiklal Caddesi‘ne yürüme mesafesinde olup, Mısır Çarşısı, Topkapı Sarayı, Aya Sofya gibi tarihi bölgeleri görüş mesafesinde yer alıyor. İstanbul’a gelecek olanlar için veya İstanbul’un göbeğinde harika bir kaç gün geçirmek için mükemmel bir seçenek olacaktır. Otelin 28 odası 4 süit odası bulunuyor.

Fiyatlar 400TL üzerinde 2 kişi oda kahvaltı. Detaylı fiyat bilgisi için otelin Web sitesinden istediğiniz tarihleri seçerek daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Firuzende Galata; İstanbul’u kuşbakışı izlemek isterseniz Firuzende Galata güzel bir seçim olacaktır. Kim bilir? belki buraya gitmişken romantik ambiyansına kapılıp evlenme teklifi bile yapabilirsiniz.

Restoran;Türk- Dünya mutfağından seçme lezzetlerle hazırlanmış yeni A’la Carte mönüsü ile sizleri bekliyor. Ortalama Fiyatlar; 30-90TL arasında değişiyor… Hafta sonları piyano eşiliğinde canlı müzik var. Manisa ‘da kendi üretimleri olan Yanık Ülke şarapları yemeğime eşlik etti gerçekten Nefisti. Başlangıçlardan kuşkonmaz, ana yemeklerden Anemon Kebap, tatlılardan özellikle profiterol denenmesi gereken lezzetlerden.

Sensus Şarap Evi, Geniş şarap kavı ve dekorasyonu ile dikkat çeken bir mahzen görüntüsünde harika tasarlanmış. Burada arzu ettiğiniz bir şarabı seçip yanında peynir, şarküteri ya da atıştırmalık çeşitleri ile birlikte keyifle yudumlayabilirsiniz.

Bereketzade Mah. Büyükhendek cd. Kuledibi / İstanbul
+90 (212) 293 23 43 | +90 (212) 292 23 40
galata@anemonhotels.com

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply