Adapazarı’nın Meşhur Islama Köftesi; ”Isslama Köfte” Artık Acıbadem’de…

0

Rengarenk bir sunum ve bayılacağınız bir lezzet  Adapazarı’nın meşhur @isslamakofte ‘si birkaç ay önce Acıbadem’de mekan açarak nefis köftelerini İstanbul ile buluşturdu. Mekanın şefi @chefbars harika lezzetler ile sade şık bir menü yaratmış.

Adapazarı ıslama köftesi; ızgarada yapılıyor ve 24 saat kaynayan kemik suyuna ekşi mayalı ekmek dilimleri batırılarak üzerinde köfteler ile sıcak sıcak servis ediliyor böylelikle duble ziyafet yaşıyorsunuz. İsteyenler için seçenekler arasında acılı, yoğurtlu veya bazlama arası ıslama köfteleri de bulunuyor.

11 adet minik köfte porsiyon halinde sunuluyor. Isslama köfte şimdiden Acıbadem semtinde meşhur olmuş bile.

Bir işi iyi ve başarılı yaptığınızda önünüzde kimse duramaz işte Isslama ‘da örnek olabilecek mekanlardan biri çok emekler harcanmış, çok güzel işler yapılmış anlatmak ve duyurmak da bize düşer.

Mekanın şık ambiyansında, nostaljik mahalle konseptinde sunulan her yemek, farklı renkle farklı bir porselen tabakta veriliyor sanki mahalledeki komşundan gelen yemekleri yermiş gibi bir hissiyat yaratılmış. Masaya ekşi mayalı keten tohumlu ekmek ve acılı zeytinyağlı sos, ardından Bolu’da yaptırılan nefis “komşu çorbası” geliyor. Piyaz, turşu, salata, mücver hepsi nefis. Tüm ürünleri kendilerinin yapmaları veya en iyi üreticilerden almaları ise gönlümü fetheden önemli olayların başında geliyor. Burada her şey lezzetli ve değerli. 👏

Tüm bu lezzetlerin yanında kendi üretimleri olan Konya’nın yanık koyun yoğurdu ile yapılan isli ayranları, Bolu’dan gelen kuru üzümden yapılan şılaraları, yudumlamak bir başka güzel. En son tatlılar da ise Manda sütüyle yapılan fırın sütlaç bakır sahanda geliyor, manda sütünün yağıyla üzeri karamelize olmuş nefis bir lezzete dönüşmüş.

Tahinli kabak tatlısı ise mekanın favorisi, sütlü kadayıf da benim favorim oldu diyebilirim. Adapazarı usulü altı sütlü, üstü çıtır ve arasında iri parçalanmış cevizler var. Tatlılar ile muhteşem bir finale imza atmış olduk. Hikayesi olan, lezzetli gidilesi bir mekan şiddetle öneriyorum.

Adres

Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi, No 188/C7, Üsküdar, İstanbul
TEL:
0216 3400777
05395458415

Isslama Adapazarı Köftecisi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply