4ten4e Ocakbaşı; Beyoğlu’nda Nöbetçi Bir Ocakbaşı

0

Beyoğlu’nda en sevdiğim mekanlardan biri olan 4ten4e Ocakbaşı son zamanlarda müdavimi olduğum mekanlardan biri haline dönüştü.

Beyoğlu’nda tarihi bir han içinde bulunan nostaljik ortamıyla geçmişe götüren “nöbetçi ocakbaşı” 4ten4e ocakbasi leziz etler, kebaplar, nefis mezeler, ocakbaşında fonda 45’likler ve “Demleniyoruz” sloganıyla damak tadı ve eğlenceyi bir araya getiriyor.

Geçmişten günümüze uzanan geniş müzik arşivi ile, Cuma ve Cumartesi günleri akşam 4’den sabah 4’e kadar misafirlerini ağırlayan ve Türkiye’de bir ilke imza atarak“ Nöbetçi Ocakbaşı”kavramını yaratmış.

4ten4’e Ocakbaşı etlerini Balıkesir’den, şalgamı Tarsus’tan, zeytin ve zeytinyağı Manisa Saruhanlı’dan, dağ kekiği Sivas’ın yaylalarından, turşuyu Konya’dan, kadayıfı Antep’ten ve kaya koruğu Kaş’tan özel olarak getiriliyor baharatlı ekmekleri de denenmeli.


Mekanda Zeki Müren köşesinde oturmak çok keyifli. Bu bölüm de oturmak için üst üste rezervasyonlar alıyorlar.

Zeki Müren köşesinde bulunan ayna Zeki Müren’in 11 yıl boyunca Taksim Maksim Gazinosunda kullanmış olduğu kulis aynası ayrı bir önem taşıyor. Saat ise mekanın konsepti ve adı olan 4’de durmuş. Ambiyansı ve lezzetleriyle gidilesi bir mekan mutlaka ziyaret etmelisiniz. Fiyatlar kişi başı 80TL ile 90TL arasında değişiyor. Fix menü isterseniz 130TL.

Adres: Tomtom Mahallesi, Yeni Çarşı Cd. No:38, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 251 74 91

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply