101 Lezzet Festivali; İstanbul’un En İyi Festivallerinden Biriydi.

0

2013 yılından beri düzenlenen 101 İstanbul Lezzeti Festivali 30 Nisan 2017’de gerçekleşti. 

Şehir festivallerle dolup taşarken benim seçtiklerim ve ziyaret ettiklerim çok farklı ve özeldi işte bunlardan biri 👉🏻 The Marmara Esma Sultan Yalı’sında gerçekleşen Reanult Türkiye ve Time Out İstanbul ‘un düzenlendiği “101 İSTANBUL LEZZET FESTİVALİ‘ydi. Keyifli ve çok lezzetli geçen etkinlikte İstanbul’un önemli restaurantlarının yemekleri, tatlıları ile tüm gün boğaza karşı yemeye doyduk akşam da harika bir parti ile geceyi sonlandırdık.

Festivalde Fine-dining restoranların nefis menülerinden seçilmiş dünya mutfağına ait tatları bir araya getirmişti.

Boğazın kenarına kurulmuş fıstıklı kebabın en iyi adresi Develi, Ortaköy’ün şık deniz ürünleri restoranı Capricorn, nefis pizzalarıyla The Upper Crust, Ankara’nın meşhur balık restoranı Trilye, Cüneyt Asan ile özdeşleşen Günaydın, Anadolu yemekleri restoranı Kiva, Belçika’nın meşhur moules et frites’inin yanı sıra yerli midye tava ve dolma çeşitleriyle adını duyuran Midye Mi, muhteşem İtalyan peynirleriyle Eataly, mezelere modern bir yorum getirerek bu kültürü fine-dining mertebesine çıkaran Duble Meze Bar, Uzak Doğu mutfağından tadımlıklarıyla Çok Çok Thai, tavuk kanadı çeşitleriyle size parmaklarınızı yedirecek Sticky Fingers, sokak lezzetlerinin kralı söğüşün bir numaralı adresi Baba Söğüş, Meksika mutfağının İstanbullu temsilcisi Los Altos, mantıları sizi ziyadesiyle tatmin edecek Mantı Evi, şarküteri ürünleri ve etli ekmeği ile rüştünü ispatlayan Delimonti, tiftik burgeri ve dana kaburga dürümüyle Banliyö, enfes somonu ve enginar fümesiyle Aleta Füme Evi, vegan lezzetlerin cenneti Bi Nevi DeliToiBlack Angus, şehri kasıp kavuran ekşi mayalı ekmek trendinin başrol oyuncularından 240 Derece ve Naan Bakeshop, sushi’lerine bayıldığımız İnariSade, Nuran, Aret’in Yeri, Duble Meze Bar, Piraye Taş Plak ve Cundalı Ayvalık Balıkçısı’ndan, Brew Lab, Coffee Sapiens ve Kronotrop’un nefis kahvelerini ya da Dem’in çay çeşitlerini yudumlayarak soluklanabilir; Dondurmacci ve Girandola gibi dondurmacılar. Muhteşem çikolatalarıyla Godiva ve çok sevilen magnolia pudding’iyle Cookshop da festivalde yer alan lezzetlerdendi.

Özellikle kebap, burger, köfte, pizza ve mantı sırası her zamanki gibi hiç bitmedi. Esma Sultan’ın üst katında ise çeşitli workshoplar düzenlendi. Akşam Burn konseriyle resmen çoştuk.

Harika bir festivaldi seneye tekrar aynı kalitede görüşmek üzere diyelim böyle devam 101 Festival 🙂

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply