Kaş’ın En Yenisi; Zula Meyhane

0

Kaş ‘ta çok yeni ve çok güzel bir mekan keşfimden bahsetmek istiyorum. Kesinlikle yeni ama çok hızlı bir giriş yapılmış hiçbir eksik yok fazla var diyebilirim lezzetten, dekorasyona kadar hepsi olmuş oturtulmuş sanki yılların deneyimini yaşatan bir havası var işte burası Zula Meyhane. Evet ben yine fahri memleketim sayılan Kaş’tayım.  Kaş’ta yepyeni mekanları size tanıtmaya devam ediyorum. En yeni restoranlarından biri olan @zula_meyhane kırmızı panjurlu tasarımı ile şık ve çiçeklendirilmiş bahçesiyle çok hoş, ferah bir ambiyansa sahip.

Şeflerin hepsi Gaziantep’li olunca kebapların lezzetine de diyecek yok. Kebaplar, mezeler ön planda. Zula Kebap; kiremitte marineliyor ve bonfile et içerisinde kaşar baharat bulunuyor. Şaşlık, lokum, ciğer şiş beyti sarma diğer spesyal lezzetlerden..

Şaşlık favorim oldu. Arap Salatası, muammara, yeşil zeytin ile yapılan zeytin piyazı, acılı antep ezme ön plana çıkan lezzetlerden. Etlerin tadı çok güzel favorim Zula Kebap ve şaşlık oldu.

Mekanın isminin de benimle ilgili güzel bir hikayesi var. Kış ayında Tayland seyahatim sırasında benim tanıttığım restoranlardan birinin ismi çok hoşlarına gidiyor ve Zula Restoran olarak isim veriyorlar. Mekanın isim ilhamı olmam da ayrıca çok önemli benim için ayrı bir yeri var artık. Kaş seni çok sevecek Zula Restoran Hoşgeldin.

Mekanın menüsünü inceleyebilmeniz için aşağıya bırakıyorum.

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply