Etcii Steak House Bahçeşehir

0

Bahçeşehir’deki en iyi et restoranlarından biri Etcii Steak House. İçeri girer girmez sol tarafta şarküteri ve kasap reyonu ürünleri sizi karşılıyor işte lezzeti de buradan ileri geliyor. Yüksek tavanlı ahşap bir mekan dekorasyonda, aynalar, objeler, kitaplar gibi çeşitli objelere yer verilmiş konforlu ve huzurlu vakitler geçirebileceğiniz bir alan yaratılmış ayrıca bol bol fotoğraf çekmek için bundan iyi steakci olamaz her detay özenle seçilmiş. Birde kış bahçesi bulunuyor camekan ile çevrelenmiş dış alanda da keyifle yemek yiyebiliyorsunuz.

20161208_162356

Bizi şaşırtan sıcak dekorasyonundan sonra lezzetler oldu. Deneyimlediğim lezzetler arasında; füme soğuk et tabağı,tulum peynirli salata, şaşlık tava, lokum, t-bone steak yer alıyor.

20161208_153236

Şaşlık, Pişirilmesine şahit olduğum şaşlık; krema, soya sosu ve soğan ile marine edildi. Lezzetine bayıldım oldukça yumuşak ve sosu çok lezzetliydi.

Bonfile Lokum,  Lokum gibi bir lokum ben eti orta pişmiş seviyorum. Kalın bir lokum bonfile ama bir o kadar yumuşak ve leziz bir tat pişirilme derecesi de oldukça iyiydi ortadan biraz daha az pişmiş arasıydı mükemmeldi.

T- bone Steak, fotoğraf çekerken soğuttumuz halde, lezzetinden ödün vermemiş harika bir tattı. Önemli olan şefin parmaklarında ve et seçiminde bütün mesele bu hepsi iyi olunca soğuk da yesen farketmiyor.

Tulum Peynirli Salata, masanın efsane tatlarından biriydi doyurucu bir porsiyon, lezzetli bir sunum başka ne olsun. 🙂

20161208_151648

Bahçeşehir’de keşfettiğim bu mekan ete dair her şeyi fazlası ile sunuyor. Harika dekorasyonu, enfes lezzetler ile birleştirmişler. İstanbul’da et severlerin dikkatini çekecek çok iyi bir steakhouse restoranı Bahçeşehir’liler bu mekanı çok seviyor. Uzakta da olsanız mutlaka keşfetmeniz gereken mekanlar listesine almalısınız.

Bahçeşehir Etçii
The Butcher Shop & SteakHouse 
Adres
Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi. Doğa Parkı Evleri
170/1 Ada No:13 Bahçeşehir / İSTANBUL 
Tel:
0 212 608 06 12 (pbx) Email
info@etciibahcesehir.com

Haritayı büyük görüntüle:
Bahçeşehir Etçii The Butcher Shop & SteakHouse

Etçii Steakhouse Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Paylaş:

Yazar Hakkında

Keşif Perisi, tahmin edebileceğiz gibi harika bir keşif rehberi. Yeni yerler keşfetme arzusuyla çıktığım bu yolda mekanlardan,otellere, seyahatlerden, organizasyonlara kadar pek çok alanda yeni keşifler yapıyorum.

Leave A Reply